30 november 2017 - 09:54
Miroslava Ondáková

Mesto Prešov navštívila vzácna návšteva z maďarského mesta Debrecín

Foto: Mesto Prešov navštívila vzácna návšteva z maďarského mesta Debrecín
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Prešov
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Andrea Turčanová včera 29. novembra 2017 privítala na radnici primátora maďarského mesta Debrecín Lászlóa Pappa a tamojšieho gréckokatolíckeho arcibiskupa metropolitu Fülüpa Kocsisa.

Maďarská delegácia, ktorá je na návšteve prešovského gréckokatolíckeho arcibiskupstva, včera navštívila aj na prešovskú radnicu. „Máme veľa podobnosti medzi našimi mestami,“ poznamenala primátorka Prešova. Obe mestá sú významnými centrami regiónov, získali výsadu slobodného kráľovského mesta, v oboch pôsobia univerzity a majú aj zaujímavú priemyselnú produkciu. Gréckokatolícky arcibiskup metropolita Fülüp Kocsisa podotkol, že Prešov a Debrecín sú si podobné aj tým, že v nich sídlia viaceré biskupstvá.

Prešov a Debrecín dokonca majú aj rovnaké partnerské mesto – izraelský Rishon Le Zion. „Sme radi, že Prešov má rozvinutú spoluprácu s Nyíregyházou, no radi by sme boli, keby sa otvorila aj spolupráca s Debrecínom,“ dodal Lászlo Papp a zároveň primátorku Andreu Turčanovú pozval na návštevu druhého najväčšieho maďarského mesta.

Zdroj: Mesto Prešov


Dopravný servis
Duklianska
Prekážka na ceste
21:18
D1
Iné nebezpečenstvo
21:10
Kapušany
Iné nebezpečenstvo
21:10
Duklianska
Iné nebezpečenstvo
21:10
Kapušany
Prekážka na ceste
21:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.