05 december 2017 - 10:04
Miroslava Ondáková

Predvianočnú atmosféru v Prešove spestril Mikulášsky beh

Foto: Predvianočnú atmosféru v Prešove spestril Mikulášsky beh
Galéria: 10 fotiek
Foto: Mesto Prešov
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Mesto Prešov v spolupráci s neziskovou organizáciou Active live usporiadalo tretí ročník podujatia Mikulášsky beh v Prešove. Beh v mikulášskych čiapkach prilákalo nielen aktívnych športovcov, ale aj mnoho amatérov a dokonca celé rodiny. Oproti minulému roku, kedy beh absolvovalo 250 účastníkov, ich tentoraz prišlo takmer 400. Bežcom snežilo, atmosféru Vianoc dotvárala hudobná skupina Wendigo.

Štart behu bol na Hlavnej, cez Kmeťovo stromoradie sa bežci dostali na Metodovu, Slovenskú a späť. Účastníci si mohli vybrať či zabehnú jedno kolo alebo bežeckú trať dlhú štyri kilometre absolvujú dvakrát. Tohtoročnou zážitkovou novinkou boli “čertové ohnivé schody”, 5 metrový Mikuláš, darčekový vstup do Mestského úradu či unikátna kovová medaila. Samozrejmosťou bol bohatý mikulášsky balíček pre všetkých.

„Nesmierne ma teší, že sme spoločnými silami založili krasne bežecké podujatie, ktoré každým rokom naberá na popularite. Tohto roku napriek nepriaznivému počasiu odštartovali takmer 400 bežcov, čo je skutočne krasne cislo. Aktualne začíname plánovať aktivity na ďalší rok v Prešove,“ uviedol Tomáš Gáll z neziskovej oraganizácie Active life.

Zdroj: Mesto Prešov


Dopravný servis
Prešovská
Policajná hliadka
07:17
D1
Prekážka na ceste
07:15
D1
Jama na ceste
07:14
Prešovská
Policajná hliadka
06:15
Švábska
Policajná hliadka
04:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.