16 január 2015 - 12:39

Už dnes premiéra svetoznámej hry Kabaret v Divadle Jonáša Záborského

Foto: Už dnes premiéra svetoznámej hry Kabaret v Divadle Jonáša Záborského
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Dnes majú diváci v Divadle Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove možnosť vidieť premiéru svetoznámeho muzikálu Kabaret, ktorý je napísaný na motívy divadelnej hry Johna Van Drutena a poviedok Christophera Isherwooda. Muzikál čiastočne reflektuje smutné udalosti posledných dní v Paríži, čo uviedol aj režisér predstavenia a umelecký šéf DJZ Michal Náhlik.

“Tento muzikál sme chceli uviesť už veľmi dávno. Je to najlepší muzikál, ktorý poznám, pre libreto, hudbu i atmosféru. Hlavne je to ale jeden z muzikálov, ktorý má aj hlbšiu myšlienku, ako len baviť. My sme pri príprave naozaj netušili, že budeme až príliš aktuálni. Nevyvesujeme štíty, ale touto inscenáciou hovoríme, že aj my sme Charlie,” dodal pre TASR Náhlik.

Radosť z uvedenia muzikálu má aj riaditeľ divadla Ján Hanzo, ktorý poukázal na fakt, že svetoznámy muzikál sa nepodarí uviesť každý deň. Práva sa divadlu podarilo získať vďaka osudu a tomu, že majitelia poľavili v podmienkach. Prešovská verzia mapuje vzostup nacistov počas 30-tych rokov.

Na pódiu sa po dlhom čase predstaví aj živý orchester. Jedna z hlavných postáv Stanislava Kašperová tvrdí, že muzikál bol výzvou. Preto, lebo ľudia musia aj hlbšie uvažovať a nielen tlieskať bez zamyslenia.

Dnešná premiéra predstavenia je už vypredaná, informácie nájdete na http://www.djz.sk/?view=inscenacie&kam=14&id=634

foto: djz.sk

Miesto: -
Dátum: 16.01.2015 - 19:00


Dopravný servis
Kapušany
Prekážka na ceste
00:16
Prešovská
Policajná hliadka
00:14
D1
Prekážka na ceste
00:12
Sabinovska
Policajná hliadka
23:11
Levočská
Jama na ceste
23:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.