11 január 2018 - 10:50
Miroslava Ondáková

Prešov v roku 2018 plánuje 122 investičných projektov z vlastných zdrojov a dotácií

Foto: Prešov v roku 2018 plánuje 122 investičných projektov z vlastných zdrojov a dotácií
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Investičné plány pre rok 2018 mesta Prešov zahŕňa 122 investičných akcií, ktoré bude realizovať s vlastných zdrojov. Schválené má aj 10 veľkých a 3 menšie projekty, na ktoré mesto získalo dotácie s cudzích zdrojov. Z vlastných zdrojov mesta sa budú realizovať opravy chodníkov, verejných priestranstiev, vnútroblokov, výstavba parkovacích plôch, pokračovať bude aj oprava domu smútku v mestskej časti na Solivare, stavby vo výške 7,3 milióna eur.

Investičné výstavby chce mesto čiastočne vykryť z úveru Európskej investičnej banky. K veľkým projektom, ktoré už má mesto Prešov schválené patria prestupný uzol, cykloželeznička, štyri cyklotrasy v rámci mesta, kryté parkovacie zariadenie a rekonštrukcia materských škôl. V roku 2017 mesto podalo 28 žiadostí na podporu väčších projektov, schválených má 13 projektov, zvyšné sú v procese hodnotenia.

Menšie investičné projekty zahŕňajú rekonštrukcie dvoch telocviční, oprava vchodov a obnova poštových schránok v nájomných bytoch v lokalite Stará tehelňa. V tomto roku sa Prešovská radnica chce uchádzať o externé zdroje v oblasti sociálnych služieb. Konkrétne na zariadenie opatrovateľskej služby na Bernolákovej ulici, do úvahy prichádza aj zriadenie senior centra v bývalom zariadení denného centra na Jiráskovej ulici.
Zdroj: presov.korzar.sme.sk


Dopravný servis
Široké
Uzavretá cesta
03:10
D1
Policajná hliadka
00:10
D1
Iné nebezpečenstvo
23:16
D1
Prekážka na ceste
23:12
Levočská
Policajná hliadka
21:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.