COVID-19 vývoj situácie v kraji

22 január 2015 - 18:46

Zariadenia pre bezdomovcov v Prešove nie sú preplnené

Zmena oproti minulým rokom, a to najmä vďaka miestnej Gréckokatolíckej charite. Tá ponúka ľudom bez domova množstvo služieb, ako napríklad pobytové možnosti, ambulantnú pomoc v teréne a iné, svojpomocné činnosti. V ich zariadeniach denne zachytia až štyri pätiny z odhadovaného počtu 150 bezdomovcov žijúcich v Prešove.

“Pobytové zariadenia sú naplnené, nie sú však preplnené, ako to bolo v minulých rokoch. Čo sa týka dennej služby - nízkoprahového denného centra s kapacitou 24 miest, denne je tam v priemere 30 ľudí, ktorí prídu pre základné poradenstvo, stravu a hygienu. Keď je chladnejšie, o zopár ľudí je to viac, to sú však tí, ktorí si v miernejšom období dokážu zabezpečiť prežitie aj vonku či u nejakých známych,” uviedol riaditeľ Gréckokatolíckej charity v Prešove Peter Valiček.

V dennom centre sa môžu bezdomovci socializovať od rána do približne 18:00. Nechýba ani strava či možnosť vyprať a vysušiť oblečenie. Rovnako je tu na poriadku osobná hygiena. Na obed dostávajú ľudia bez domova zahustenú polievku s chlebom, raňajky stoja napríklad 10 centov a obsahujú suchú stravu.

Dopravný servis
Hviezdoslavova
Policajná hliadka
22:11
Sabinovska
Dopravná nehoda
21:18
Košická
Prekážka na ceste
19:17
D1
Iné nebezpečenstvo
19:15
Košická
Policajná hliadka
19:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.