26 január 2015 - 09:08

Násilníci z trolejbusu boli vyhodení zo školy

Foto: Násilníci z trolejbusu boli vyhodení zo školy
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Trojica mladíkov z prešovského trolejbusu, ktorá brutálne napadla cestujúceho, sa postaví pred súd. Momentálne sú dvaja z nich vo vyšetrovacej väzbe, jeden bude súdený na slobode. Dvaja z mladíkov už predčase skončili so so štúdiom, tretiemu hrozí trojka zo správania.

Jeden z chlapcov odišiel zo školy tento týždeň, študoval na Strednej odbornej škole dopravnej na Konštantínovej ulici v Prešove. Pripravoval sa na maturitu v odbore komerčný pracovník v doprave. Dôvodom pre zanechanie školy bolo umiestnenie do vyšetrovacej väzby. V prípade uznania viny by navyše aj tak nasledovalo vylúčenie.

Druhý z výtržníkov vo vyšetrovacej väzbe prešiel niekoľkými školami, naposledy navštevoval Strednú odbornú školu technickú na Volgogradskej ulici v Prešove. Z tejto vzdelávacej inštitúcie ho vyhodili, dôvodom boli časté absencie.

Tretieho žiaka čaká trojka zo správania a v prípade právoplatného odsúdenia pre trestný čin aj vylúčenie. Škola tak bude postupovať aj napriek tomu, že podľa slov riaditeľa ide o nenápadného žiaka bez predošlých incidentov či zlých známok. “Zatiaľ mu znížime známku zo správania. Neviem, čo by sa s ním stalo, keby sme ho vylúčili. Nikto ho už nezoberie do školy a bude robiť len horšie a horšie veci,” povedal riaditeľ školy pre agentúru SITA.

Pozrite si video

Dopravný servis
Kapušany
Prekážka na ceste
00:16
Prešovská
Policajná hliadka
00:14
D1
Prekážka na ceste
00:12
Sabinovska
Policajná hliadka
23:11
Levočská
Jama na ceste
23:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.