Posledný zápas nadstavby pred play-off preveril volejbalistov VK MIRAD PU Prešov

Galéria: 13 fotiek

Na palubovke športovej haly Spojenej školy sa v sobotu 17. februára 2018 dohrávalo posledného kolo nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov. VK MIRAD PU Prešov hostil obhajcu titulu, družstvo VKP Bystrina SPU Nitra. Zápas už nemohol ovplyvniť priečku v tabuľke, ani súpera do play-off a tak dovoľoval trénerom preskúšať svojich zverencov pred rozhodujúcimi zápasmi sezóny. Tri body a víťazstvo 1:3 si vybojovali hostia zo západu Slovenska výsledkom 1:3 (-26, 22,-15, -14).

Hneď úvod zápasu potvrdil, že meranie síl týchto dvoch súperov má stále svoj náboj.

V prvom dejstve to bolo napínavé a hostia potrebovali až štyri setbaly nato, aby napokon po nedorozumení domácich v nahrávke vyhrávali 0:1. Hralo sa do rozdielu 26:28. Druhý set bol výrazne v réžií Prešovčanov. Za stavu 23:14 sa dostal na podanie hostí Miloš Horník a šnúrou 7 bodov dával svojím spoluhráčom šancu na zdramatizovanie. To sa však nakoniec nekonalo a domáci si vyrovnanie a zisk setu ustrážili prudkým útokom kapitána Martina Sopka.

Priebeh tretieho a štvrtého setu mal veľmi podobný priebeh.

Nitrania riskantnou hrou na podaní zbierali náskok a domáci sa len veľmi ťažko presadzovali v útoku. Sety získali vo svoj prospech hostia pomerom 15:25 a 14:25 a celkovým víťazstvom 1:3. Na ihrisku sme v priebehu celého zápasu videli niekoľko desiatok striedaní. Hru si vyskúšali aj hráči z lavičky a či svojimi výkonmi presvedčili koučov uvidíme v zápasoch play-off.

„Na posledný zápas nadstavby sme nastúpili s menšími zmenami v zostave. Pred play-off sme skúšali rôzne kombinácie. Prvý set sme prehrali vlastnými chybami, v druhom sme napriek záverečnej dramatizácií jasne dominovali. Od tretieho setu Nitra začala tlačiť servisom, nevedeli sme si poradiť v útoku a koncovke. Nakoniec sa to prejavilo aj na celkovom výsledku zápasu,“ uviedol Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov.