07 marec 2018 - 13:59

Žiaci Základnej školy Kúpeľná 2 dominovali v zábavno-vedomostnej súťaži JASPO 2018

Foto: Žiaci Základnej školy Kúpeľná 2 dominovali v zábavno-vedomostnej súťaži JASPO 2018
Foto: Mesto Prešov

Základná škola Kúpeľná 2 organizoval prvý ročník zábavno-vedomostnej súťaže JASPO 2018. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 46 žiakov a ich pedagogických sprievodcov. JASPO 2018 pripravili učitelia cudzích jazykov Základnej školy Kúpeľná 2. Prvé miesta obsadili žiaci ZŠ Kúpeľná 2, ktorí dominovali v štyroch súťažných jazykoch.

Trojčlenné žiacke družstvá súťažili v piatich cudzích jazykoch - v anglickom, nemeckom, ruskom, španielskom a francúzskom. Pod prísnym okom poroty, ktorá pozostávala z vyučujúcich daného jazyka z rôznych škôl a odborníkov v danom jazyku - garantov, ktorí boli zárukou objektivity priebehu súťaže, museli ukázať nielen ako daný jazyk ovládajú.

V prvej, zábavnej časti súťaže, nazvanej Prezentácia tímov,  predviedli svoju kreativitu vo forme dramatizácie, spevu a prezentácie v programe powerpoint.

Druhou časťou súťaže bol kvíz. Ten pozostával z piatich okruhov:

  • Reálie hlavného mesta krajiny, ktorej jazyk sa učíme.
  • Osobnosti danej krajiny. 
  • Pamätihodnosti daného hlavného mesta. 
  • Prešov očami cudzinca. 
  • Gramatika. 

Žiaci zo všetkých zúčastnených škôl preukázali svoje vynikajúce zručnosti a vedomosti vo všetkých súťažných jazykoch a porotcovia aj organizátori mohli konštatovať len vysokú spokojnosť. Medzi tímami boli malé bodové rozdiely, o čom svedčí aj výsledková listina:0 zdieľaní

Dopravný servis
D1
Iné nebezpečenstvo
19:17
Petrovianska
Iné nebezpečenstvo
19:10
D1
Práca na ceste
17:15
Volgogradská
Kolóna
17:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina