V druhom zápase semifinále extraligy mužov na domácom ihrisku VK MIRAD PU Prešov neuspel

Po sobotňajšom víťazstve volejbalistov VK MIRAD PU Prešov nad Nitrou na neutrálnej pôde bratislavskej haly Mladosť boli fanúšikovia v očakávaní. V stredu pokračovalo semifinále extraligy mužov druhým zápasom na východe Slovenska, kde mali domáci možnosť zúročiť vybojovanú výhodu a potvrdiť svoje kvality aj na domácom ihrisku. Zaplnená Športová hala Spojenej školy na Sekčove tlieskala peknému volejbalu, na ktorého konci sa napokon z výhry 0:3 (23:25, 23:25, 18:25) a vyrovnania série na 1:1 tešili hostia. Nič však nie je stratené. Séria na 3 víťazné zápasy pokračuje v sobotu (17.3.) pod Zoborom.

Repete finále z pred dvoch rokov prilákalo do hľadiska v Prešove veľký počet divákov. Nitrianski volejbalisti nechceli nechať nič na náhodu a do Prešova si prišli jednoznačne potvrdiť rolu favorita. Prvé dva sety mali v podstate veľmi podobný priebeh. Hostia ťažili z kvalitného servisu a postupne si budovali náskok. Domáci sa len ťažko útočne presadzovali. Proti Nitre jednoducho nestačí doťahovať manko. Napriek snahe o zdramatizovanie koncovky skončili oba sety najtesnejším možným výsledkom 23:25.

Som veľmi rád, že chalani sem prišli vyhrať. Celé tri dni nasvedčovali tomu, že ich nesmierne škrie prehra na neutrálnej pôde. Musím povedať, že som spokojný. Dnes podali všetci hráči kvalitný výkon, od základu až po lavičku,“ uviedol Marek Kardoš, tréner VKP Bystrina SPU Nitra.

V treťom sete to spočiatku vyzeralo na obrat pri domácom vedení 12:8, ale rovnakú chybu ako v prvom zápase série Nitra nepripustila. Šnúrou niekoľkých bodov za sebou vyrovnala a hráčov z tempa nevyviedlo ani burcujúce prešovské publikum. Hostia získali nekompromisne tretí set vo svoj prospech rozdielom 18:25 a konečným 0:3 dorovnali semifinálovú sériu na 1:1. K lepšiemu výsledku domácich tentokrát nepomohla ani ďalšia výdatná „porcia“ bodov (21) prešovského kapitána Martina Sopka. Najlepším hráčom zápasu sa stal nitriansky smečiar Marek Malina.

„Dnes nás Nitra zatlačila kvalitným servisom. Nedokázali sme sa presadzovať v útočnej fáze. Niekedy aj so šťastím bodovala. Prvé dva sety sme sa dotiahli do koncovky, ale na víťazstvo v sete to nestačilo. Dnes sme nepodali taký výkon, ako sme očakávali v domácom prostredí. Jediný Maťo Sopko ťahal celý tím, ale nikto sa k nemu nepridal. Ďakujeme fanúšikom, ktorí si našli čas a prišli nás podporiť,“ dodal Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov.