27 marec 2018 - 11:18
Miroslava Ondáková

V obci Šindliar po hádke 47-ročný muž nožom bodol brata, v Poprade 54-muž škrtil mladšieho súrodenca

Foto: V obci Šindliar po hádke 47-ročný muž nožom bodol brata, v Poprade 54-muž škrtil mladšieho súrodenca
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Policajti v Prešove a v Poprade vyšetrujú prípady, kde nezhody medzi bratmi vyvrcholili fyzickým útokom. V sobotu 24. marca 2018 popoludní došlo v obci Šindliar pri Prešov k potýčke medzi dvoma bratmi. V hospodárskej budove za rodinným domom mal 47-ročný muž fyzicky napadnúť svojho o rok mladšieho brata.

Toho mal po predchádzajúcej hádke jedenkrát bodnúť do hrudníka nožom s dĺžkou čepele 14 cm, pričom útok smeroval na životne dôležité orgány. Muž utrpel bodnú ranu s nezistenou dobou liečenia, najmenej však sedem dní a bol hospitalizovaný v nemocnici v Prešove. Policajti útočníka zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ ho následne obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby,“ uviedol Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

V sobotu popoludní došlo k napadnutiu medzi bratmi aj v jednom z popradských bytov. Všetkému prechádzala vzájomná hádka, po ktorej mal 54-ročný muž pristúpiť k svojmu 48-ročnému bratovi a začať ho škrtiť.

Následne ho mal niekoľkokrát udrieť do tváre. Napadnutý muž utrpel zranenie s predpokladanou dobou liečenia v trvaní 14 až 21 dní. Po zdržaní bol útočník obvinený z prečinu ublíženia na zdraví, umiestnený do cely policajného zaistenia a bol spracovaný podnet na jeho vzatie do väzby,“ dodal Džobanik z KR PZ v Prešove.
Zdroj: KR PZ Prešov


Dopravný servis
D1
Prekážka na ceste
14:18
D1
Práca na ceste
14:16
Prešovská
Policajná hliadka
14:12
D1
Prekážka na ceste
11:17
D1
Stacionárny radar
11:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.