Prešovskí volejbalisti v zápase so Svidníkom na veľkonočnú sobotu vybojovali tretie miesto

Galéria: 12 fotiek

Napínavá 5-zápasová bitka o finále sa pre mužov VK MIRAD PU Prešov zavŕšila pred týždňom v Nitre po krutej prehre 3:2 v zápase aj celej sérii. Tak, ako v minulej sezóne obhajujú Šarišania bronz a opäť proti súperovi z východného Slovenska. Po jednoznačnej semifinálovej prehre 3:0 s Prievidzou sa v dueloch o 3. miesto stretávajú so Svidníkom. Séria (na 3 víťazné) odštartovala pre Prešovčanom úspešným prvým domácim zápasom na veľkonočnú sobotu výhrou 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 26:24).

Úvod zápasu mal vláčny priebeh. Hosťom sa nedarilo na podaní. Domáci bez väčšej námahy kontrolovali vývoj celého setu (25:18). Druhé dejstvo začali lepšie hostia a prvýkrát v zápase viedli. Za stavu 9:9 pomohol kapitán Prešova Martin Sopko svojmu družstvu šnúrou 4 bodov v rade k náskoku. Pri 6-bodovom vedení dal prešovský tréner priestor lavičke, ale keďže hostia prejavili náznak vzdoru, na ihrisko sa vrátila pôvodná zostava. Set vyhrali domáci po pokazenom servise Svidníka rozdielom 25:22.

„Prvé dva sety z našej strany v takom ľahšom tempe. Svidník veľa chyboval, my sme z toho ťažili. Od tretieho setu hostia obmedzili chyby na podaní. Mali sme problém sa dostať do tempa. Chalani to po dvoch setoch mali v hlavách vyhrané, ale skóre o tom ešte nesvedčilo. Nakoniec sme museli bojovať o každú loptu. V stredu ideme do Svidníka, bude tam búrlivá atmosféra. Hlavne v hlavách musí byť výkon úplne iný. Dnes mi chýbali u niektorých hráčov výraznejšie emócie,“ uviedol Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov.

Napínavej hry sa diváci v prešovskej hale Spojenej školy dočkali až v treťom sete. Hostia zlepšili servis a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Svidníčania v závere setu otočili 2-bodový nepriaznivý vývoj na 2-bodové vedenie a napriek snahe Prešova o ukončenie zápasu, zisk prvého setu potvrdil pre hostí bývalý hráč Prešova, smečiar Marcel Lux na 23:25. Hostia sa za výdatnej podpory svojich fanúšikov, ktorí merali cestu do Prešova, chopili ponúknutej šance a iskrivá atmosféra pokračovala aj vo štvrtom sete. Pevnejšie nervy mali na konci setu domáci a zápas do tajbrejku nepustili. Vo svoj prospech využili druhý mečbal po zablokovaní Luxa výsledkom 26:24.

Prvé dva sety sme predviedli katastrofálny výkon na servise. V tejto činnosti viac hrali moji chalani sami so sebou ako proti súperovi. Klobúk dolu, že sa dokázali v treťom sete pozbierať. Zápasu nechýbali emócie, ako sa na východniarske derby patrí. Tešíme sa na najbližší zápas,“ dodal Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník.