03 apríl 2018 - 11:33

Prešovskí volejbalisti v zápase so Svidníkom na veľkonočnú sobotu vybojovali tretie miesto

Galéria: 12 fotiek

Napínavá 5-zápasová bitka o finále sa pre mužov VK MIRAD PU Prešov zavŕšila pred týždňom v Nitre po krutej prehre 3:2 v zápase aj celej sérii. Tak, ako v minulej sezóne obhajujú Šarišania bronz a opäť proti súperovi z východného Slovenska. Po jednoznačnej semifinálovej prehre 3:0 s Prievidzou sa v dueloch o 3. miesto stretávajú so Svidníkom. Séria (na 3 víťazné) odštartovala pre Prešovčanom úspešným prvým domácim zápasom na veľkonočnú sobotu výhrou 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 26:24).

Úvod zápasu mal vláčny priebeh. Hosťom sa nedarilo na podaní. Domáci bez väčšej námahy kontrolovali vývoj celého setu (25:18). Druhé dejstvo začali lepšie hostia a prvýkrát v zápase viedli. Za stavu 9:9 pomohol kapitán Prešova Martin Sopko svojmu družstvu šnúrou 4 bodov v rade k náskoku. Pri 6-bodovom vedení dal prešovský tréner priestor lavičke, ale keďže hostia prejavili náznak vzdoru, na ihrisko sa vrátila pôvodná zostava. Set vyhrali domáci po pokazenom servise Svidníka rozdielom 25:22.

„Prvé dva sety z našej strany v takom ľahšom tempe. Svidník veľa chyboval, my sme z toho ťažili. Od tretieho setu hostia obmedzili chyby na podaní. Mali sme problém sa dostať do tempa. Chalani to po dvoch setoch mali v hlavách vyhrané, ale skóre o tom ešte nesvedčilo. Nakoniec sme museli bojovať o každú loptu. V stredu ideme do Svidníka, bude tam búrlivá atmosféra. Hlavne v hlavách musí byť výkon úplne iný. Dnes mi chýbali u niektorých hráčov výraznejšie emócie,“ uviedol Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov.

Napínavej hry sa diváci v prešovskej hale Spojenej školy dočkali až v treťom sete. Hostia zlepšili servis a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Svidníčania v závere setu otočili 2-bodový nepriaznivý vývoj na 2-bodové vedenie a napriek snahe Prešova o ukončenie zápasu, zisk prvého setu potvrdil pre hostí bývalý hráč Prešova, smečiar Marcel Lux na 23:25. Hostia sa za výdatnej podpory svojich fanúšikov, ktorí merali cestu do Prešova, chopili ponúknutej šance a iskrivá atmosféra pokračovala aj vo štvrtom sete. Pevnejšie nervy mali na konci setu domáci a zápas do tajbrejku nepustili. Vo svoj prospech využili druhý mečbal po zablokovaní Luxa výsledkom 26:24.

Prvé dva sety sme predviedli katastrofálny výkon na servise. V tejto činnosti viac hrali moji chalani sami so sebou ako proti súperovi. Klobúk dolu, že sa dokázali v treťom sete pozbierať. Zápasu nechýbali emócie, ako sa na východniarske derby patrí. Tešíme sa na najbližší zápas,“ dodal Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.