03 február 2015 - 17:00

Bývalý viceprimátor René Pucher pravdepodobne obvinený z korupcie

Foto: Bývalý viceprimátor René Pucher pravdepodobne obvinený z korupcie
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Minulý týždeň obvinila Národná protikorupčná jednotka 13 ľudí pre nejasné a pochybné finančné operácie s eurofondami a korupciu. Medzi obvinenými by mal byť aj bývalý hokejista a bývalý viceprimátor Prešova René Pucher. “Obvinení sú pre trestné činy poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a korupčné trestné konanie,” uviedol Krajmer.

Pucher je stále v zastupiteľstve, pravdepodobne išlo o úplatok

René Pucher pôsobí momentálne ako člen zastupiteľstva mesta Prešov, obvinenie by malo súvisieť s príjmaním úplatku pri projekte rekonštrukcie Základnej školy na Májovom námestí. Samotný aktér sa však k téme nechcel vyjadriť. Nebol však jediný, viaceré osobny mali záujem získať nenávratný finančý príspevok z európskych zdrojov. Protiprávnu činnosť mal podľa obvinení koordinovať a riadiť Maroš R, ktorý s pomocou Petra K. a Františka H. vypracoval súpis prác a faktúry.

„Ministerstvo pôdohospodárstva po doručení žiadosti o platbu spolu s prílohami deklarujúcimi v skutočnosti nerealizované položky spoločnosti finančné prostriedky vyplatilo,“ vysvetlil hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Koordinátor činností mal v súvislosti s týmto projektom Pucherovi odovzdať úplatok pre realizáciu stavebných prác. Bližšie informácie poskytne vyšetrovanie.

foto: presov.sk

Miesto: -
Dátum: 03.02.2015


Dopravný servis
Kapušany
Prekážka na ceste
00:16
Prešovská
Policajná hliadka
00:14
D1
Prekážka na ceste
00:12
Sabinovska
Policajná hliadka
23:11
Levočská
Jama na ceste
23:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.