COVID-19 vývoj situácie v kraji

03 február 2015 - 17:00

Bývalý viceprimátor René Pucher pravdepodobne obvinený z korupcie

Minulý týždeň obvinila Národná protikorupčná jednotka 13 ľudí pre nejasné a pochybné finančné operácie s eurofondami a korupciu. Medzi obvinenými by mal byť aj bývalý hokejista a bývalý viceprimátor Prešova René Pucher. “Obvinení sú pre trestné činy poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a korupčné trestné konanie,” uviedol Krajmer.

Pucher je stále v zastupiteľstve, pravdepodobne išlo o úplatok

René Pucher pôsobí momentálne ako člen zastupiteľstva mesta Prešov, obvinenie by malo súvisieť s príjmaním úplatku pri projekte rekonštrukcie Základnej školy na Májovom námestí. Samotný aktér sa však k téme nechcel vyjadriť. Nebol však jediný, viaceré osobny mali záujem získať nenávratný finančý príspevok z európskych zdrojov. Protiprávnu činnosť mal podľa obvinení koordinovať a riadiť Maroš R, ktorý s pomocou Petra K. a Františka H. vypracoval súpis prác a faktúry.

„Ministerstvo pôdohospodárstva po doručení žiadosti o platbu spolu s prílohami deklarujúcimi v skutočnosti nerealizované položky spoločnosti finančné prostriedky vyplatilo,“ vysvetlil hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Koordinátor činností mal v súvislosti s týmto projektom Pucherovi odovzdať úplatok pre realizáciu stavebných prác. Bližšie informácie poskytne vyšetrovanie.

foto: presov.sk

Miesto: -
Dátum: 03.02.2015


Dopravný servis
D1
Práca na ceste
21:18
D1
Prekážka na ceste
20:14
D1
Jama na ceste
19:16
Šarišská Poruba
Práca na ceste
19:15
Šarišská Poruba
Kolóna
19:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.