25 apríl 2018 - 14:15
Miroslava Ondáková

Na Francisciho ulici v Poprade vyrastie park pre seniorov, výstavba je plánovaná v lete 2018

Foto: Na Francisciho ulici v Poprade vyrastie park pre seniorov, výstavba je plánovaná v lete 2018
Galéria: 7 fotiek
Foto: Mesto Poprad
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

19. apríla Mestské zastupiteľstvo v Poprade na zasadnutí schválilo Centru sociálnych služieb finančné prostriedky vo výške 180-tisíc eur na výstavu Oddychovej zóny pre seniorov za budovou Zariadenia opatrovateľskej služby na Francisciho ulici, pričom má slúžiť prioritne seniorom.

Oddychová zóna je určená pre oddych, rekreáciu ako aj pre rôzne pohybové aktivity. Projekt rieši zhromažďovací priestor pre usporiadanie kultúrno-spoločenských podujatí, petangové ihrisko, umiestnenie prvkov outdoorového fitness senior parku, umiestnenie minigolfových dráh, umiestnenie okrasného jazierka s prístreškom, pietne alebo spomienkové miesto, spevnené plochy a komunikácie, v neposlednom rade výsadbu novej zelene,“ informuje mesto Poprad" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Poprad. 

Park bude prístupný aj pre obyvateľov na návštevníkov mesta Poprad. Oddychová zóna bude ohradená a uzamykateľná, stanovené budú prevádzkové hodiny, kedy bude park prístupný verejnosti. Začiatok výstavby oddychovej zóny mesto Poprad predpokladá v lete 2018.

Zdroj: Mesto Poprad


Dopravný servis
D1
Stacionárny radar
15:17
Kapušany
Prekážka na ceste
15:16
D1
Prekážka na ceste
15:16
D1
Policajná hliadka
15:16
Sekčovská
Policajná hliadka
15:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.