17 máj 2018 - 10:32

Dni mesta Prešov 2018: Pešia zóna ožije bohatým a zaujímavým kultúrnym programom, remeslami i hrami

Foto: Dni mesta Prešov 2018: Pešia zóna ožije bohatým a zaujímavým kultúrnym programom, remeslami i hrami
Foto: PKO Čierny orol Prešov

Mesto Prešov a Park kultúry a oddychu Prešov vás srdečne pozývajú na DNI MESTA PREŠOV 4. – 9. júna 2018. Príďte sa zabaviť do centra mesta. 

Program:

4. jún 2018 – pondelok

PÓDIUM 

  • 14:00 – 15:00 OCEÁN UMENIA Vystúpenie žiakov ZUŠ Jána Pöschla a jej umeleckých telies - hudobná skupina JP Band, ĽH Janička, tanečný orchester, dychový orchester, flautové súbory, komorné zoskupenia a sólisti… 
  • 15:30 – 16:30: Volajú ho slovenský Bocelli….....MAROŠ BANGO. Vystúpenie nevidiaceho charizmatického speváka s krásnym hlasom a veľkým srdcom 
  • 16:45 – 17:00: Slávnostné otvorenie DNÍ MESTA PREŠOV 2018 
  • 17:00 – 18:00: Predstavuje sa partnerské mesto NYÍREGYHÁZA (HU). Program študentov Strednej umeleckej školy v Nyíregyháze 
  • 19:00 : Príjazd prešovských motorkárov a prezentácia motoriek rôznych značiek a ich úprav (Harley Davidson, Yamaha, Kawasaki …. ) 
  • 19:05 – 20:00: THEATRUM MUSICA. Vystúpenie zoskupenia muzikantov, ktorí hrajú známe aj neznáme diela hudobných klasikov v inom, hlavne rockovom prevedení   
  • 20:00 – 21:00: ELEVENHILL. Vystúpenie úspešnej prešovskej hudobnej formácie                                   
  •  21:00 – 22:00: ESTER Vystúpenie prešovskej rockovej kapely 

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul. 

  • 10:00 – 19:00: PREŠOVSKÝ MONTMARTRE Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul. Happeningy, workshopy 
  • 17:00 / Floriánova ulica Poklady sveta Mgr. art. Kamil Jurašek maľuje na plátno s rozmermi 2x2 m priamo pred divákmi (v piatok sa uskutoční jeho dražba) 
  • 18:00 / Floriánova ulica Kombozet Sláčikové kvarteto odohrá šansóny aj skladby svetových umelcov ( E. Piaf, Ch. Aznavour), pop balady, piesne (E. Presley…), ľahké jazzové skladby (F. Sinatra, L. Amstrong, G. Gerswin), známe filmové melódie (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky) 
  • 14:00 – 18:00 / Južný park OZ Kreativus Netradičné hry, súťaže a aktivity pre deti aj dospelých 
  • Zaujímavé atrakcie pre deti / pešia zóna
  • Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina, autíčka… 

5. jún 2018 – utorok 

PÓDIUM 

  • 14:30– 15:00 Mandolínový súbor TATRÍN  Program známeho prešovského súboru zložený zo zmesi trampských, country piesní a melódií južných krajín 
  • 15:30 – 16:15 TÓNY LETA Pestrá zmes hudby a tanca v podaní študentov Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove 
  • 16:15 – 16:45 TRIAL SHOW Jána Kočiša Dynamická a adrenalínová cyklotrial show 
  • 17:00 – 18:00 Predstavuje sa partnerské mesto NOWY SACZ (PL) 
  • 19:00 – 20:00 METROPOLIS Vystúpenie slovenskej rockovej skupiny zo Serede 
  • 20:30 – 21:30 ZOČI VOČI Vystúpenie slovenskej rockovej skupiny z Nitry 

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul. 

  • 10:00 – 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul. Tvorivá dielňa pod vedením Mgr. Anky Hekkelovej 
  • 18:00 / Floriánova ulica Satin Lead Vystúpenie Ľuboslava Petrušku so svojím rock´n´rollovým zoskupením (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky) 
  • 14:00 – 18:00 / Južný park ZUŠKA V KOCKE, KOCKA V ZUŠKE ZUŠ – výtvarný odbor na Októbrovej 32 v Prešove predstaví históriu, súčasnosť a budúcnosť Prešova v kocke 
  • 14:00 – 18:00 / Južný park OZ Kreativus Netradičné hry, súťaže a aktivity pre deti aj dospelých 
  • Zaujímavé atrakcie pre deti / pešia zóna
  • Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina, autíčka… 

6. jún 2018 – streda 

PÓDIUM 

  • 15:00 – 15:30 MÓDNA SHOW Žiaci SOŠ podnikania na Masarykovej 24 predstavia svoje úspešné módne kolekcie z celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou „Módna línia mladých 2018“ 
  • 15:30 – 16:00 FERI a PALI - zábavné duo Rozprávanie o živote dvoch kamarátov 
  • 16:00 – 16:30 MÓDNA SHOW Žiaci SOŠ podnikania na Masarykovej 24 predstavia svoje úspešné módne kolekcie z celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou „Módna línia mladých 2018“ 
  • 16:30 – 17:00 FERI a PALI - zábavné duo Rozprávanie o živote dvoch kamarátov 
  • 17:00 – 17:30 KEEP MOVIN Akrobatická silová show spojená so zábavnými prvkami 
  • 17:30 – 17:45 Tradičné chute Šariša Vyhodnotenie 3. ročníka súťaže vo varení „mačanky“ 
  • 19:00 – 20:30 AKUSTIKA Vystúpenie prešovskej reggae – world music kapely 
  • 20:30 – 22:00 HEĽENINE OČI Vystúpenie známej a veľmi obľúbenej prešovskej multižánrovej kapely 

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul. 

  • 10:00 – 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul. Remeslo má zlaté dno – predstavenie umelcov a ich hand made výrobkov 
  • 18:00 / Floriánova ulica Folklórny súbor SOLIVARČAN a Detský folklórny súbor SOLIVARÍK Program známych prešovských folklórnych súborov (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky) 
  • 14:00 – 19:00 Tradičné chute Šariša Prešovský klub kuchárov a cukrárov ponúka ochutnávku „mačanky“ v rámci už 3. ročníka súťaže vo varení tohto tradičného východniarskeho jedla 
  • 14:00 – 18:00 / Južný park OZ Kreativus Netradičné hry, súťaže a aktivity pre deti aj dospelých 
  • 15:00 SLÁVNOSTNÉ ZASADNUTIE MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA MESTA PREŠOV / historická sála PKO Čierny orol, Hlavná 50/ Odovzdávanie verejných ocenení mesta Prešov oceneným laureátom 
  • Zaujímavé atrakcie pre deti / pešia zóna
  • Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina, autíčka… 

7. jún 2018 – štvrtok 

PÓDIUM 

  • 16:00 – 16:10 Slávnostné otvorenie PREŠOVSKÉHO TROJIČNÉHO JARMOKU 
  • 16:10 – 21:00 VYSTÚPENIE FOLKLÓRNYCH SÚBOROV DFS Šarišanček,  UGUNTINA súbor z Lotyšska, DFS Šariš - ZUŠ Prešov, hudobno-spevácke zoskupenie Aksen, FS Karpaťanin, DFS Petrovančan, FS Dúbrava, FS Starišan, FS ŠARIŠAN 

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul. 

  • 10:00 - 19:00 PREŠOVSKÝ TROJIČNÝ JARMOK - prehliadka tradičných remesiel 
  • 10:00 – 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul. 
  • 18:00 / Floriánova ulica Potmehút Vystúpenie prešovskej kapely, ktorej tvorbu je možné charakterizovať ako impresionistický folk (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky) 
  • Zaujímavé atrakcie pre deti / pešia zóna
  • Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina, autíčka… 

8. jún 2018 – piatok 

PÓDIUM 

  • 15:30 – 16:30 MÁME RADI PREŠOV Hudobno- tanečno-spevácky blok žiakov a pedagógov ZUŠ Mikuláša Moyzesa 
  • 17:00 – 18:00 OLD SCHOOL BROTHERS Tanečná show tanečníkov z tanečnej školy Old School Brothers 
  • 18:50 – 19:00 Vyhodnotenie súťaže o najkrajšie tablo v Prešove spojené s odovzdaním cien za najkrajšie tablo 
  • 19:00 – 20:00 CHIKI-LIKI-TU- A Vystúpenie známej a obľúbenej prešovskej alternatívnej hudobnej skupiny 
  • 20:30 – 21:30 LAURA A JEJÍ TYGŘI Vystúpenie pražskej hudobnej skupiny ovplyvnenej radom hudobných žánrov akými sú funk, soul, jazz alebo rock 
  • 22:00 – 23:00 BILLY BARMAN Vystúpenie obľúbenej rockovej hudobnej skupiny z Bratislavy 

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul. 

  • 10:00 -19:00 PREŠOVSKÝ TROJIČNÝ JARMOK - prehliadka tradičných remesiel 
  • 10:00 – 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul. 
  • 17:00 / Floriánova ulica Verejná dražba obrazu vytvoreného Mgr. art. Kamilom Jurašekom v pondelok počas Prešovského Montmartru 
  • 17:00 / historická sála PKO Čierny orol, Hlavná 50 Modlitbičky - Jana Bezek / Milan Rúfus Zhudobnené Modlitbičky Milana Rúfusa v spolupráci so slovenskou džezovou klaviristkou, skladateľkou Janou Bezek a Bratislavským detským zborom 
  • 18:00 / Floriánova ulica Daša Kostovčik & band Vystúpenie mladej talentovanej košickej speváčky s kapelou (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky) 

9. jún 2018 – sobota 

PÓDIUM 

  • 16:00– 16:50 DIVADLO CILILING Predstavenie interaktívnej rozprávky Kocúr v čižmách 
  • 16:50 – 17:20  SOKOLIARSKA SKUPINA sv. BAVONA Sokoliarske vystúpenia, ukážky práce s dravcami, kombinácia vzdelávania a zábavy 
  • 17:20 – 17:30 MERLIN SZUŠ zo Sniny predstaví Írske a dobové tance 
  • 17:30 – 18:00  SOKOLIARSKA SKUPINA sv. BAVONA Sokoliarske vystúpenia, ukážky práce s dravcami, kombinácia vzdelávania a zábavy 
  • 18:00 – 18:20 DUO SPIRITO INFIAMMATO Ranobaroková vokálna a inštrumentálna hudba európskych majstrov v podaní Kamila Skladaná (spev, zobcová flauta), Hana Schlosser (spinet) 
  • 18:30 – 19:00 SHŠ COHORS Hromadné bitky a súboje z obdobia b stredoveku, zamerané prevažne na pôsobenie žoldnierskych vojsk a žoldnierov ako takých. 
  • 19:00 – 20:30 JAMES EVANS BAND James Evans, multiinštrumentalista , skladateľ a spevák pochádzajúci z Walesu prináša hudobný štýl typický pre jeho domovinu. Ide o kombináciu národnej írskej hudby s prvkami jazzu, popu a iných hudobných štýlov. 
  • 20:30 – 21:00 Divadelná a šermiarska spoločnosť ARAMIS Známa divadelná a šermiarska spoločnosť z Košíc predvedie hrané fragmenty z dejín Európskeho vojenského umenia 
  • 21:00 – 22:15 VERONIKA RABADA so skupinou Dynamická speváčka s výrazným hlasom prináša so svojou kapelou osviežujúcu hudbu z prostredia ethno world music v dynamicky tanečnom štýle. 
  • 22:15 – 22:40 OHŇOVÁ SHOW Divadelná a šermiarska spoločnosť ARAMIS ukončí Dni mesta Prešov 2018 veľkolepou ohňovou show 

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul

  • 10:00 -19:00 PREŠOVSKÝ TROJIČNÝ JARMOK - prehliadka tradičných remesiel
Miesto: Pešia zóna Prešov
Dátum: 04.06.2018 - 10:00    09.06.2018 - 12:00

Sledujte nás na Facebooku



0 zdieľaní

Program kina