15 február 2015 - 16:57

Novinka - rokovania poslancov PSK bude možné sledovať online!

Foto: Novinka - rokovania poslancov PSK bude možné sledovať online!
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

S novinkou v podobe pilotného projektu prišiel Prešovský samosprávny kraj (PSK) v spolupráci s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky. Kraj tak urobil ďalší krok k lepšej informovanosti obyvateľov o svojej činnosti. Doteraz sme mohli sledovať rokovania poslaneckého zboru Zastupiteľstva PSK z televízneho záznamu, po novom budú dostupné online a v reálnom čase.

Už prvé tohtoročné rokovanie zastupiteľstva, ktoré sa konalo 10. februára, mohla verejnosť sledovať aj na spravodajskom portáli Teraz.  „Našou snahou je sprostredkovať občanom kraja čo najviac informácií. V priamom prenose takto môžu sledovať rozhodovanie a rovnako aj hlasovanie svojich zástupcov v Zastupiteľstve PSK. Jedinečný projekt poskytne občanovi opäť lepšiu kontrolu nad správou vecí verejných,“ konštatoval po úspešnom priamom prenose predseda PSK Peter Chudík.

TASR bude spoluprácu rozširovať aj na iné samosprávy

„Som rád, že začíname práve v tomto kraji, pretože Prešov a Prešovský kraj mi je osobitne blízky, lebo som tam strávil roky vysokoškolského štúdia,“ ocenil spoluprácu generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník. Aj samotná samospráva považuje novinku za krok ku zlepšeniu transparentnosti. „Veríme že sa zlepší komunikácia s občanom, čo nám môže priniesť i viac podnetov,“ uviedol predseda VÚC Peter Chudík.

Rokovania by mali teda občania byť schopní sledovať kdekoľvek s pripojením na internet. Ako dodal Chudík, „záznamy z rokovania krajského parlamentu, na ktoré boli zvyknutí obyvatelia v niektorých lokálnych televíziách v Bardejove, Humennom, Starej Ľubovni, Snine, Prešove, Kežmarku a Vranove, samozrejme, zostávajú bez zmeny.“ Najbližšie budete môcť rokovanie naživo vidieť 21. apríla.

foto: ilustračná - presov.sk

Miesto: -
Dátum: 18.02.2015


Dopravný servis
D1
Prekážka na ceste
11:17
D1
Stacionárny radar
11:16
Košická
Policajná hliadka
10:17
D1
Prekážka na ceste
10:15
Sabinovska
Kolóna
08:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.