15 jún 2018 - 15:33

Príprava Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove vrcholí, vyšla posledná pieseň s názvom Zo sna

Foto: Príprava Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove vrcholí, vyšla posledná pieseň s názvom Zo sna
Foto: narodnestretnutiemladeze.sk

V mesiaci jún vyšla v rámci špeciálnej duchovnej prípravy Odvážny rok posledná z deviatich nových autorských skladieb. Pieseň má názov „Zo sna“. Autorkou hudby a textu je líderka kapely Christallinus Eva Hrešková. Ide o poslednú zo série skladieb, ktoré od vlaňajšieho septembra do tohto mesiaca nahrali známi slovenskí interpreti – Sima Martausová, Dominika Gurbaľová, Heartbeat, Poetica Musica, F6, FireFly, Lámačské chvály a ESPÉ.

O piesni som premýšľala už niekoľko mesiacov dozadu. Raz, keď som išla zo svätej omše, napadla mi myšlienka o túžbe. Ako veľmi musela Mária Magdaléna túžiť znovu sa dotknúť Ježiša, uctiť si ho. Túžba, ktorá ju hnala ešte pred svitaním k hrobu. A hneď som mala v hlave myšlienku – túžba väčšia než čokoľvek iné zo sna ma budí, nocou ma ženie. Potom som si sadla ku klavíru a ďalšie myšlienky prúdili už spolu s hudbou. V texte sa prelína príbeh Márie Magdalény s príbehom milej, ktorá hľadá svojho milého v Piesni piesní. Obe postavy spája túžba, láska, ktorá prekonáva strach z noci, dokonca prekonáva konvencie… noc, túžba, hľadanie a napokon samotné stretnutie,“ hovorí o novej piesni Eva Hrešková.

Táto i ďalších osem skladieb, ktoré vznikli v rámci prípravy na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove, sa objavia na novom CD. Tím P18 ho predstaví krátko pred akciou v metropole Šariša. 

P18 beriem ako stretnutie mladej Cirkvi na Slovensku. Je úžasné, že sme všetci súčasťou niečoho oveľa väčšieho, ako sú naše stretká, projekty či služby. Sme súčasťou Kristovej Nevesty a túžbou Božieho srdca je jednota Cirkvi. Ak ostávame žiť v anonymite či v individualizme, ignorujeme túto túžbu. Dávame Bohu najavo, že je nám jedno, o čom On sám sníva a po čom túži. Ísť na P18 môže byť pre mnohých gestom rozhodnutia naplno kráčať za Ježišom – aj keď ma to niečo stojí. Samozrejme, má to veľa ďalších bonusov,“ dodala autorka poslednej skladby P18.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

6 zdieľaní
Zdroj: narodnestretnutiemladeze.sk

Dopravný servis
D1
Prekážka na ceste
16:14
D1
Zver pri ceste
14:16
Košická
Policajná hliadka
13:14
D1
Stacionárny radar
12:14
D1
Iné nebezpečenstvo
07:14
Zobraziť aktuálne hlásenia