21 jún 2018 - 13:26
Miroslava Ondáková

Dvaja mladíci z Huncoviec napadli susedov lopatami, 42-ročnému mužovi zlomili rebro

Foto: Dvaja mladíci z Huncoviec napadli susedov lopatami, 42-ročnému mužovi zlomili rebro
Foto: ilustračné

Kežmarský vyšetrovateľ obvinil dvoch mužov vo veku 17 a 20 rokov z Huncoviec, pri Kežmarku za prečiny porušovania domovej slobody a výtržníctva a staršiemu aj za prečin ublíženia na zdraví. V pondelok 18. júna 2018 okolo 18:30 hod. sa obaja obvinení snažili nasilu vstúpiť do rodinného domu 22-ročného suseda.

Rodinní príslušníci sa im v tom snažili zabrániť a držali dvere. Starší z obvinených lopatou rozbil sklo na plastových vchodových dverách, načo sa oni zľakli a ustúpili od dverí nabok, pričom lopatou zasiahol 40 ročného muža do hlavy. Následne sa im podarilo lopatami otvoriť dvere a vošli do domu aj napriek tomu, že ich vyzývali, aby odišli. Oni však lopatami začali udierať po  kuchynskej linke, starší obvinený vytrhol zásuvku a vytrhol dvierka na kuchynskej linke a zaútočili na 22 ročného muža, ktorému spôsobili škrabance na rukách. Obaja odišli až potom, ako prišiel tu tiež bývajúci 42 ročný muž a povedal im, aby prestali, nech idú preč,“ uviedol Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove. 

Neskôr sa do domu ešte vrátili a začali hádzať kamene a tehly, ktorými zasiahli 39-ročnú ženu a jej dcéru, ktorým spôsobili podliatiny. v útoku pokračovali aj pred rodinným domom, lopatami začali biť 42-ročného muža. Tomu sa podarilo mladšiemu útočníkovi vziať z ruky lopatu a preto si on vzal do ruky palicu a udieral ho ďalej. Muža bránila 38-ročná žena, ktorú jeden z obviených udrel do pravej nohy, na ošetrení nebola.

42 ročný muž utrpel povrchovú tržnú ranu na ľavej ruke, poranenie predlaktia pravej ruky, zlomeninu 10. rebra vpravo s neurčitou dobou liečenia a druhý napadnutý muž utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia 10 - 12 dní. Majiteľovi domu vznikla škoda 220.- €. Policajti obidvoch útočníkov zadržali ešte v ten večer a umiestnili ich do cely policajného zaistenia. Obaja obvinení boli pod vplyvom alkoholu. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol mladší z obvinených prepustený na slobodu a na staršieho spracoval vyšetrovateľ podnet na vzatie do väzby,“ dodal Džobanik.
Zdroj: KR PZ Prešov


Dopravný servis
D1
Iné nebezpečenstvo
17:15
Levočská
Policajná hliadka
17:13
D1
Prekážka na ceste
17:11
D1
Práca na ceste
16:14
D1
Policajná hliadka
16:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.