COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

24 júl 2018 - 15:32

Na Požiarnickej ulici pribudlo 14 nových parkovacích miest a chodník s dĺžkou takmer 50 metrov

Foto: Na Požiarnickej ulici pribudlo 14 nových parkovacích miest a chodník s dĺžkou takmer 50 metrov
Foto: Mesto Prešov

Na Požiarnickej ulici bol donedávna nedostatok parkovacích miest, to sa zmenilo po úpravách vnútrobloku. Vybudovaný tu je nový chodník a parkovacie miesta. Nový chodník s dĺžkou takmer 50 metrov vedie od parkoviska pred bytovým domom č. 19 po vnútroblokovú komunikáciu pri bytovom dome č. 21.

Parkovacie miesta a nový chodník boli v tejto lokalite veľmi potrebné. Som rada, že už môžu plnohodnotne slúžiť Prešovčanom, ktorí tu bývajú. Priestor je teraz oveľa krajší a navyše, zachovala sa aj zeleň, čo znamená, že riešenie je nielen efektívne, ale šetrí aj životné prostredie,“ vysvetlila primátorka Andrea Turčanová.

Medzi riekou Torysa a železničnou traťou pribudlo 14 parkovacích miest, z toho jedno je určené pre zdravotne ťažko postihnutých.

„Rozmery kolmých parkovacích miest sú 5,0 x 2,5 m, miesto pre ZŤP má rozmery 5,0 x 3,5 m. V samotnom projekte bolo pôvodne navrhnutých 15 parkovacích miest, reálne sa však zrealizovalo iba 14, pretože pätnáste miesto by bolo na mieste existujúceho stromu. Namiesto neho sa zrealizoval chodník, ktorý funkčne prepojil parkovacie miesto pre zdravotne ťažko postihnutých a existujúce bytové domy,“ informuje mesto Prešov.14 reakcií
Zdroj: Mesto Prešov


Dopravný servis
Levočská
Policajná hliadka
08:17
D1
Prekážka na ceste
08:15
D1
Stacionárny radar
08:15
Levočská
Policajná hliadka
06:15
D1
Policajná hliadka
00:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.