COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

18 december 2019 - 18:30

Špecializovaná stavebná firma ukončila prvú časť asanácie bytovky, účtovať si bude len prepravu

Foto: Špecializovaná stavebná firma ukončila prvú časť asanácie bytovky, účtovať si bude len prepravu
Foto: Mesto Prešov

Špecializovaná stavebná firma z ČR, ktorá v pondelok začala s asanáciou bytového domu č. 7 na Mukačevskej ulici, dnes popoludní úspešne ukončila svoju misiu v Prešove. Vďaka enormnému úsiliu a nasadeniu ôsmich pracovníkov sa podarilo prvú fázu asanácie bytového domu zvládnuť v rekordne krátkom čase - za tri dni.

„Mesto Prešov ďakuje spoločnosti Cannoneer za profesionálne odvedenú prácu, pomoc a solidaritu. Firma sa totiž rozhodla, že si bude účtovať len náklady spojené s prevozom stroja z Kladna do Prešova a späť,“ uvádza mesto na sociálnej sieti.

Obyvatelia vchodu číslo 9, ktorí boli po výbuchu plynu v susednej bytovke evakuovaní, sa už môžu vrátiť späť do svojich bytov. Zástupcovia distribučných spoločností im zajtra prídu vykonať revízne skúšky. Z tohto dôvodu žiadame ľudí, aby sprístupnili svoje byty.

„Po celkovej asanácii bytového domu č. 7 zabezpečíme v čo najkratšom čase odvoz a uskladnenie sutín z Mukačevskej ulice. Presný postup koordinujeme s firmou, ktorá bude sutiny vyvážať, v súčinnosti s Odborom starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade v Prešove. K samotnému vývozu však pristúpime až na základe usmernenia z policajného zboru SR,“ informuje ďalej mesto Prešov.

Mimoriadna situácia v Prešove potrvá až kým nebudú ukončené záchranné práce a kým nepominú všetky okolnosti ohrozujúce život a zdravie občanov.58 reakcií
Zdroj: Mesto Prešov


Dopravný servis
Levočská
Policajná hliadka
07:15
D1
Práca na ceste
07:14
Kapušany
Policajná hliadka
07:14
D1
Policajná hliadka
06:18
D1
Policajná hliadka
06:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.