Namiesto výletu zostali žiakom oči pre plač. Zabudli im objednať zájazd


Foto: Namiesto výletu zostali žiakom oči pre plač. Zabudli im objednať zájazd Foto: pixabay.com

Žiaci zo Základnej školy na Ulici 17. novembra v Sabinove mali v piatok 2. júna odcestovať do Chorvátska. Všetky deti boli pripavené a čakali doma, no odchod autobusu sa stále odkladal. 

Po čase sa ukázalo, že chyba bola na strane zamestnanca školy, ktorý zabudol zájazd objednať. Na základe týchto skutočností sa nasledujúci pondelok v škole konalo stretnutie.

Na  tomto sretnutí boli prítomní rodičia, riaditeľ, zamestnanci školy, primátor mesta, cestovná kancelária a mnohí ďalší. Stretnutie prinieslo výsledky a identifikovali sa pochybenia. 

Deťom sa zabezpečil náhradný termín zájazdu, ktorý je stanovený na piatok 9. júna. Pôjde o rovnakú destináciu za rovnakých podmienok. Pozitívom je, že žiadnemu zo zákonných zástupcov nevznikla finančná ujma. 

Nasledujúci deň sa na Mestskom úrade stretlo vedenie mesta a mestského úradu s riaditeľom školy. Riaditeľ školy informoval, že so zamestnancom ukončili pracovný pomer a aj on sa rozhodol, že sa vzdá svojej funkcie. 


V ten istý deň o 16:00 hod. zasadala mimoriadne aj rada školy. Na tomto zasadnutí informoval riaditeľ radu školy, že sa v dôsledku udalostí posledných dní vzdáva funkcie riaditeľa školy, o čom už informoval aj zriaďovateľa mesto Sabinov,“ informuje mesto na sociálnej sieti.
Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: