• 10. september 2025 o 17:10

HC Prešov do ďalšej sezóny zbrojí na ľade. Do extraligy idú s Kanaďanom Zachom Taylorom a skúseným Filipsom Buncisom

Foto: HC Prešov do ďalšej sezóny zbrojí na ľade. Do extraligy idú s Kanaďanom Zachom Taylorom a skúseným Filipsom Buncisom
Foto: HC Prešov

HC Prešov, ktorý triumfoval v sezóne 2024–25 ako majster Slovenskej 1. ligy druhý najvyšší slovenský hokejový level, sa chystá zaútočiť znova, tentoraz s dvomi extrémnymi posilami. K latke v tíme pribudla nová tvár aj v útočnej aj defenzívnej línii.

Do defenzívy Koňarov prichádza Kanaďan Zach Taylor, pravák s povesťou ofenzívneho obrancu, schopného zbierať, ako sa to vo svete hokeja hovorí, takmer bod na zápas. Hráč s plným rozhýnacím bonusom pre defenzívu i útok tak môže priniesť nový rozmer hre HC Prešov.


Na ľavom krídle hry stojí robustný a skúsený center Filips Buncis z Lotyšska. Má 193 cm, 100 kg, a podľa klubu sa dokáže venovať obom činnostiam na ľade, akcii aj defenzíve. Svoju hodnotu potvrdzuje medzinárodnými skúsenosťami z KHL, nemeckej DEL, najvyššej slovenskej súťaže, a úspešnou minulou sezónou v Dánsku, kde pomohol klubu Odense Bulldogs k titulu uvádza Elite Prospects.

Prešov, ktorý získal titul v Tipos Slovenskej hokejovej lige (2. najvyššia liga na Slovensku) v sezóne 2024–25 postúpil do extraligy. 

Spoločne pôjde o výzvu. pre Taylorovu obrannú ofenzívu aj Buncisovu tvrdú silu a skúsenosť. S ich príchodom HC Prešov získava dynamitu, novú energiu, schopnosti a náboj, aby zabojoval o postup do extraligy a fanúšikom pripravil nezabudnuteľné výkony.

Minútky zo Slovenska