• 16. september 2025 o 13:09 / aktualizované 16.09. o 22:55

Vlaky v Poprade po bombovom poplachu opäť jazdia a začalo sa aj trestné konanie

Foto: Vlaky v Poprade po bombovom poplachu opäť jazdia a začalo sa aj trestné konanie
Foto: ZSSK

Podľa najnovších informácií Železničnej spoločnosti Slovensko je už cez železničnú stanicu Poprad-Tatry obnovená osobná vlaková doprava. „Obnovená osobná doprava cez stanicu Poprad-Tatry od 13:47 hod.,“ uviedla ZSSK na sociálnej sieti.

Vlaky v Poprade sa zastavili po tom, čo bola hlásená mimoriadna udalosť. Stránka Obmedzenia prevádzky na tratiach ŽSR zverejnila, že dotknutým úsekom je žst. Poprad/Tatry a dôvodom je „nahlásenie výbušného systému“.

 Mimoriadna udalosť vyvolala zvýšenú pozornosť a nasadila všetky bezpečnostné mechanizmy, ktoré podobné situácie vyžadujú.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, Jana Ligdayová, potvrdila, že polícia na mieste vykonáva bezpečnostnú prehliadku stanice a prijíma potrebné opatrenia. „Neznámou osobou bola nahlásená bomba v priestoroch železničnej stanice v Poprade. Polícia na mieste vykonáva potrebné opatrenia, okrem iného aj bezpečnostnú prehliadku priestorov stanice,“ uviedla.

Polícia berie podobné výhražné správy veľmi vážne. Ligdayová dodala, že vo veci bolo začaté trestné konanie. Bližšie informácie však zatiaľ polícia vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôže poskytnúť. Cestujúci by mali sledovať aktuálne informácie o meškaniach a odrieknutých spojoch.

Podľa najnovších informácií Železničnej spoločnosti Slovensko už cez železničnú stanicu Poprad-Tatry opäť premáva osobná vlaková doprava.

Minútky zo Slovenska