Prešovský kraj predstavia pomocou moderných technológií, čakajú ho 3 letné kampane


Foto: Prešovský kraj predstavia pomocou moderných technológií, čakajú ho 3 letné kampane

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska pripravuje na leto 2015 tri veľké turistické kampane. Pre deti je nosným projektom LEGENDARIUM, súťažiť sa bude aj s aplikáciou OBJAVUJ Prešovský kraj. Pre cyklistov sú pripravené Cyklopátrania.

Prípravy letných turistických projektov v Prešovskom kraji sa dostávajú do finále. Pre deti a ich rodiny je určený projekt LEGENDARIUM, ktorý kraj prezentuje prostredníctvom legiend z desiatich lokalít severovýchodu. Mobilná hra, audio CD s legendami a zberateľský album s originálnymi nálepkami predstavia Prešovský kraj tak ako nikdy doteraz. Hra, ktorú pripravuje spoločnosť Functu ocenená aj MTV Game Awards, zoznámi malých i veľkých hráčov s postavičkami, ktoré sa navždy vryli do histórie desiatich lokalít kraja. Legendarium prinesie nielen zábavu a poznanie, ale aj mimoriadne interaktívny prvok – možnosť bonusovej lokalizácie priamo vo vybranej turistickej lokalite. Hráči s najvyššími skóre získajú zaujímavé ceny. Hra bude voľne stiahnuteľná (Apple Store a Google Play). Súťažiť sa bude aj s albumom LEGENDARIUM.

Deti pri návšteve desiatich atraktivít získajú nálepky do albumu. Kontrolné ústrižky budú môcť zaslať do súťaže a hrať o tablety, víkendové pobyty a iné ceny. Už za tri nálepky získajú audio CD s legendami, ktoré pripravuje frontman skupiny Komajota Martin Husovký spolu hereckými legendami – manželmi Kvetou a Jozefom Stražanovcami a ďalšími známymi umelcami z Prešovského kraja. „Legendarium spája zábavu, moderné technológie, umenie aj vzdelávanie do jedného projektu, ktorého cieľom je vychovávať si mladú generáciu cestovateľov a upriamiť pozornosť verejnosti na zaujímavosti, ktoré v Prešovskom kraji máme. A je ich naozaj dosť,“ uviedol zámer projektu riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska Martin Janoško. Projekt bude spustený v polovici júna.


LEGENDY a ich hlavní hrdinovia – album, nálepky a fotosteny nájdete na týchto miestach:

O čertovom kameni – čert Fras:  Miniskanzen Medzilaborce
Nahá dievčina a bardejovský poklad – krásna Barbora – Šarišské múzeum Bardejov
Útek Mórica Beňovského – Móric Beňovský – Hrad Stará Ľubovňa
Zlato pod Kriváňom – striga Kikimora - TIK Štrbské Pleso, TIK Starý Smokovec
O soľných ovciach – pastier Mišo – NKP Solivar Prešov, Lanové centrum Outdoor park - Prešov
Ako Sabína kráľa zachránila – statočná Sabína – Mestské kúpalisko Sabinov
Čierna pani z Kežmarku – kľučiarka – Hrad Kežmarok
Ako Sninčanov čert pokúšal – čert Belzebub – Biokúpalisko Sninské rybníky
Levočská biela pani – biela pani - Spišské múzeum v Levoči
Lietajúci mních – mních Cyprián – Múzeum Červený Kláštor

OBJAVUJ Prešovský kraj

Okrem kampane LEGENDARIUM pripravuje KOCR Severovýchod Slovenska aj súťaž OBJAVUJ Prešovský kraj. V aplikácii Objav, ktorú už čoskoro predstaví verejnosti v spolupráci s portálom podmevon.sk, si turisti budú môcť vybrať z 250 bodov záujmu. Každý z bodov bude mať svoju bodovú hodnotu podľa stupňa náročnosti. Po lokalizácii na vybranom mieste sa súťažiacemu pripíše na súťažné konto príslušný počet bodov. Súťažiaci s najvyššími počtami bodov získajú hodnotné ceny. K bodom záujmu patria nielen známe turistické miesta, ale aj menej známe lokality, ktoré stoja za pozornosť. „Turisticky atraktívne miesta ako hrady, galérie, prírodné krásy doplnia aj menej známe, ale veľmi zaujímavé lokality – napríklad vrchol Kremenca, ktorý spája hranice troch štátov, monastyr v Krásnom Brode, hvezdáreň Roztoky a mnoho iných,“ predstavil niekoľko zaujímavých miest Janoško. Podobne ako Legendarium, aj súťaž Objavuj Prešovský kraj odštartuje v polovici júna (15. jún).

CYKLOPÁTRANIA

Pre cyklistov rôznych vekových a výkonnostných kategórií sú určené jednodňové zábavno-športové podujatia s názvom Cyklopátranie. Cyklistických pátračov prevedú piatimi lokalitami. Pre deti budú pripravený samostatný cyklistický program.

20. jún  - Medzilaborce - Cyklopátranie krajom
4. júl – Bardejov a okolie
1. august – Pieniny
15. august – Levoča a Levočské vrchy
19. september – Prešov a okolie (súčasť Medzinárodného týždňa mobility)

Okrem toho od 20. marca  do 5. septembra 2015 prebieha fotografická súťaž Choď a foť.

Všetky kampane a aktivity budú vyhodnotené 26. septembra počas osláv Svetového dňa cestovného ruchu v Levoči.

Prečítajte si viac: