• 28. september 2025 o 11:00

Hostinec u Krivého potoka pri Betliari vstal z popola v markizáckej šou Na nože. Turisti sa tu hrnú za poctivým jedlom

Foto: Hostinec u Krivého potoka pri Betliari vstal z popola v markizáckej šou Na nože. Turisti sa tu hrnú za poctivým jedlom
Foto: screenshot/TV Markíza

Hostinec u Krivého potoka má polohu, ktorú by mu mohol závidieť nejeden podnik – nachádza sa len pár krokov od známeho kaštieľa Betliar, jednej z najnavštevovanejších pamiatok na Slovensku. Obec preto nemá o návštevníkov núdzu, no problém bol v tom, že do reštaurácie ich to neťahalo. Šéfkuchár Martin Novák, ktorý do Gemera zavítal v rámci šou Na nože, prišiel zistiť, v čom tkvie hlavný problém.

Po príchode do podniku ostal prekvapený – nie zlou kuchyňou, ale naopak kvalitou jedál. Väčšina prevádzok bojuje s chuťou či čerstvosťou, tu to však bolo presne naopak. Jedlá boli chutné a poctivo pripravené, no hostia na ne čakali príliš dlho a v kuchyni vládol chaos.

Kameňom úrazu nebola len organizácia práce, ale aj vizuál podniku, ktorý pripomínal skôr starú krčmu. Starý banner s gramatickými chybami pôsobil neprofesionálne, prostredie reštaurácie nedokázalo osloviť turistov, ktorí radšej zamierili inam. Aj keď kuchyňa zvládala pripraviť skvelé jedlá, bez správnej prezentácie a fungujúceho systému to nestačilo. Práve preto sa Hostinec u Krivého potoka dostal do slepej uličky a rodina premýšľala, či má vôbec zmysel ďalej pokračovať.

Zdroj: Facebook/Pizzeria, Hostinec u Kriveho potoka, Betliar

Zlom nastal až v momente, keď ich Martin nasmeroval na správnu cestu. Ten ukázal sestrám Zuzane a Mirke aj ich mame Julke, že reštaurácia môže fungovať efektívne a zároveň si zachovať kvalitu, na ktorú boli zvyknuté. Rodinný podnik sa zmenil nielen navonok, ale aj vo vnútri – do kuchyne vniesli systém, do jedálne atmosféru a vonkajšia prezentácia konečne začala lákať zákazníkov. Najväčšou pridanou hodnotou však ostalo to, čo sa nedá kúpiť ani naučiť – pevné rodinné puto a odhodlanie troch šikovných žien.

Výsledok na seba nenechal dlho čakať. Martin sa po mesiaci vrátil späť, aby zistil, či si majiteľky zobrali jeho rady k srdcu a s plným bruchom a s pokojom na duši im udelil štedré štyri nože.

Hostinec u Krivého potoka dnes miestami praská vo švíkoch a zákazníkov pribúda. Dôkazom je aj oznam, ktorý si môžu hostia prečítať na ich facebookovej stránke: „Vážení hostia, v našej reštaurácii kladieme dôraz na kvalitu a čerstvosť surovín. Aby sme vám mohli zaručiť ten najlepší gastronomický zážitok, odporúčame vám rezervovať si stôl vopred. Počet porcií je limitovaný, aby sme zachovali vysoký štandard každého jedla.“

Podnik, ktorý pred časom bojoval o prežitie, sa tak stal živým dôkazom, že s dobrou radou, odvahou a rodinnou súdržnosťou sa aj menšia reštaurácia v malej obci môže premeniť na miesto, kde ľudia radi trávia svoj čas a vracajú sa opäť. Dôkazom sú aj pozitívne ohlasy od zákazníkov divákov.

„Super diel, páčilo sa mi, ako žienky v kuchyni dospeli pomaly k tomu, k čomu ich Martin viedol. Martin ako vždy super, odborník vo svojom remesle. A aj trosku psychológ,“ pochválil Marián. „Boli vynikajúce, nech sa im darí,“ povzbudila Eva.

Navštívili sme reštiku pred dvoma týždňami, strava vychutná, teplá, estetický naservírovaná. Cena prijateľná, čakacia doba do 15 minút, obsluha zdvorilá,“ podelila sa o svoju skúsenosť Nataša.


Minútky zo Slovenska