• 30. október 2025 o 15:20 / aktualizované 01.11. o 18:50

Nádherné gesto dcérky Katky Koščovej má pokračovanie. Časť peňazí z predaja hračiek putovala do Prešova

Foto: Nádherné gesto dcérky Katky Koščovej má pokračovanie. Časť peňazí z predaja hračiek putovala do Prešova
Foto: Facebook/ Katka Koščová, Regionálne centrum – Sloboda zvierat, Prešov

Pred pár dňami sme informovali o krásnom príbehu z Kukovej v okrese Svidník, kde žije speváčka Katka Koščová so svojím manželom Adamom Pivovarom. Ich dcérka Aňa sa rozhodla spraviť výpredaj hračiek a peniaze darovať tým, ktorí to najviac potrebujú. Časť peňazí venovala pre zbierku na Ukrajinu a druhú do útulku pre zvieratá. Tento nádherný čin ocenilo Regionálne centrum Slobody zvierat v Prešove, kam časť peňazí putovala.


„Zastavila sa u nás vzácna návšteva – Katka Koščová so svojou dcérkou Aňou. Aňa sa rozhodla spraviť niečo výnimočné. Na svojom dvorčeku usporiadala výpredaj svojich vecí, aby pomohla tým, ktorí si pomôcť sami nevedia,“ uviedlo centrum.

Zvieratkám venovala vyzbieraných 120 eur. Regionálne centrum tento výnimočný krok veľmi prekvapil, zamestnanci ostali dojatí. Dcérke známej speváčky verejne poďakovali.

„Aňa, ďakujeme ti. Za tvoje veľké srdce v malom tele, za tvoju empatiu a za to, že si sa rozhodla urobiť dobro tam, kde ho treba. A veľké ďakujeme aj Katke a celej rodine. Vychovávať dieťa s takým citom je dar nielen pre neho, ale aj pre svet okolo.“

Centrum verí, že vďaka deťom ako Aňa prichádza generácia, ktorá bude mať srdce otvorené, citlivé a plné súcitu. „Dnes sme si znovu pripomenuli, že nádej existuje. A že láskavosť má budúcnosť.“

Minútky zo Slovenska