Žena predávala 30-eurové topánky cez internet, namiesto zárobku prišla o 1 500 eur


Foto: Žena predávala 30-eurové topánky cez internet, namiesto zárobku prišla o 1 500 eur Foto: pixabay.com

Internetových podvodníkov je stále veľa. Polícia upozorňuje na svojej facebookovej stránke na prípad 24-ročnej ženy, ktorú neznáma osoba okradla cez internet o 1 500 eur, a varuje občanov pred podobnými prípadmi.  

Okradnutá žena ponúkala na predaj svoje topánky prostredníctvom inzerátu na internete za sumu 30 eur. Ozvala sa jej záujemkyňa, ktorá jej zaslala link s odôvodnením, že chce za tovar zaplatiť cez kuriérsku spoločnosť.

Predávajúca po otvorení linku poskytla všetky údaje k svojej platobnej karte a opätovne zadala kód, keďže prvá platba údajne nebola uskutočnená. Následne čakala na prevod peňazí z predaja na účet.      

„Žiadne peniaze jej však neprišli, a tak po prihlásení sa do svojho internetbankingu zistila, že bez jej súhlasu a vedomia bola z jej účtu uskutočnená platba v prospech iného bankového účtu vo výške viac ako 1 500 eur,“ informuje polícia.


V súvislosti s tým polícia apeluje na občanov, aby boli opatrní a neposkytovali cudzím osobám údaje do počítača či údaje z platobnej karty. Na vykonanie bezhotovostného prevodu je potrebné číslo účtu, nie karty.  Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: