- 5. november 2025 o 14:00
Polícia preveruje medializovaný útok na 16-ročné dievča v Poprade. Doposiaľ neeviduje oznámenie, svedkov žiada o pomoc
Len nedávno sme informovali o hrôzostrašnom zážitku 16-ročného dievčaťa z Popradu, ktorému pomohol neznámy muž. S udalosťou sa na sociálnej sieti podelil jej otec, bezbrannému dievča ochránil pred útokom neznámy potetovaný hrdina. K prípadu sa vyjadrila aj polícia, oznámenie doposiaľ neeviduje.
Podľa opisu šlo dievča cez ulicu za AquaCity, keď ju začali slovne nepádať traja chlapci. Neskôr ju ťahali, strkali a zvalili na zem. V ťažkej situácii sa však objavil neznámy muž, ktorý zakročil a dievča ubránil. Odprevadil ju až domov a bez slova odišiel. Rodičia mladého dievčaťa mu za tento skutok veľmi ďakujú.
Na situáciu reagovala polícia, ktorá kontaktovala muža zverejňujúceho príspevok a požiadala ho, aby poskytol bližšie informácie k udalosti. Podľa vyjadrenia polície muž reagoval, že: „ak to bude potrebné podať oficiálne vysvetlenie, urobíme tak priamo na policajnom oddelení“.
Okresné riaditeľstvo PZ v Poprade neeviduje v súvislosti s týmto prípadom žiadne oznámenie o údajnom protiprávnom konaní. „Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá, situáciu preverujeme a o prípadných nových skutočnostiach budeme verejnosť informovať,“ doplnila polícia.
Okrem toho žiada prípadných svedkov, ktorí majú akékoľvek informácie o tejto udalosti, aby sa prihlásili na Okresnom riaditeľstve PZ v Poprade – osobne alebo telefonicky na čísle 158.
Minútky zo Slovenska
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 14:00 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 13:30 V Košiciach a okolí hrozí vznik požiarov. Platí zákaz fajčenia či vypaľovanie suchej trávy, inak hrozia pokuty