- 25. november 2025 o 14:40 / aktualizované 26.11. o 21:45
VIDEO: Pouličné vystúpenie v Prešove vyvolalo otázniky, Sloboda zvierat už skúma podozrenie na týranie psov
Možno si už viacerí Prešovčania všimli, že pred OC Novum pravidelne hrá na akordeóne žena, ktorá má pri sebe dvoch psíkov v slnečných okuliaroch. Regionálne centrum Slobody zvierat v Prešove však upozorňuje, že aj keď ide na prvý pohľad o milú scénu, skutočnosť je celkom iná.
Regionálne centrum upozorňuje, že psy takto musia pri majiteľke sedieť pravidelne, v mraze, daždi, snehu, bez deky, podložky, útočiska, len na studenej zemi, a to len preto, aby priťahovali pozornosť.
Nejde o zábavu
„Majú na sebe nasadené okuliare ako ‚srandovné rekvizity’, akoby to bola zábava. Ale toto nie je zábava ani kultúra – toto je utrpenie zvierat. Žena sa rozhodla takto zarábať – to je jej voľba. Ale tí psíci si to nevybrali. Je to pre nich neprirodzená úloha. Trpia v zime, v daždi, v hluku a strese,“ dodáva organizácia.
Ako informuje ďalej, polícia s tým nemôže nič spraviť, keďže pani má povolenie na hranie. Regionálne centrum Slobody zvierat tento prípad hlási na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu (RVPS) ako podozrenie na týranie psov.
„Len RVPS je kompetentná na to, aby reálne psíkom pomohla a preverila podmienky, v akých musia byť. Prosba na všetkých, ktorým záleží na zvieratách – nepodporujte tento spôsob ‚zábavy’ peniazmi a ak ste to videli, nahláste to aj vy na RVPS,“ dodáva organizácia.
Minútky zo Slovenska
- 21:45 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 21:45 FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť
- 21:45 Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 21:45 VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka
- 21:45 Drzosť v Borskom Svätom Jure: Šofér dal auto do opravy, mechanik mu ho za chrbtom predal, cena vyráža dych
- 21:45 Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 21:45 Patrika zaujal muž v kostýme čarodejníka. Bystrický Harry Potter je medzi miestnymi dobre známy
- 20:30 Výstavba kruhového objazdu v Brezne ovplyvní MHD, parkovanie aj hlavné ťahy. Pozrite si prehľad, čo všetko sa mení
- 20:20 Malí a veľkí Košičania sa vrátia do minulosti. Na cesty vyrazia historické električky, odvezú vás aj parné lokomotívy
- 20:20 Galanta rieši dlh viac ako pol milióna eur, problémom má byť vlastník bývalého areálu TOS, primátor iniciuje kroky
- 20:20 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 20:10 VIDEO: Vyhliadkové plavby po Váhu v Trenčíne štartujú sezónu, prístavisko ponúka aj novinky
- 20:10 Koniec napätia v žilinskej Kii. Po mesiacoch rokovaní sa podpísala nová kolektívna zmluva
- 19:28 V Brezne začal boj o primátora. Ten súčasný sa hnevá, že mu stretnutia s obyvateľmi narúšajú provokatéri
- 19:27 VIDEO: Policajti z Trnavy zasiahli v pravej chvíli. Pri trati ležal bezvládny muž, nebyť ich, skončilo by to nešťastím