Staré midibusy mestskej hromadnej dopravy v Prešove nahradia elektrické


Foto: Staré midibusy mestskej hromadnej dopravy v Prešove nahradia elektrické
Galéria: 2 fotky
Foto: Dopravný podnik mesta Prešov

Najstaršie midibusy Rošero First mestskej hromadnej dopravy v Prešove, ktoré sú v nevyhovujúcom stave a vyžadujú si výmenu, nahradí päť elektrických midibusov SOR EBN 8. Ako informoval Dopravný podnik mesta Prešov na svojej webovej stránke, ich dodanie sa očakáva v polovici júla. 

Dopravný podnik preto začal v uplynulých dňoch s výstavbou nabíjacej stanice vo vozovni na Bardejovskej ulici v Ľuboticiach. Stanica bude mať päť nabíjačiek pre klasické nabitie a jednu pre rýchle nabíjanie. 

Pred uvedením vozidiel do prevádzky sa taktiež upravia a dobudujú spevnené plochy v areáli podniku, vybudujú základy pre nové trakčné stĺpy a napoja nabíjačky na transformátor. Do výstavby infraštruktúry pre nabíjanie elektorbusov, ktorú zabezpečuje spoločnosť PRIVEL, s. r. o., sa celkovo investuje 176 413,61 eur. 

Elektrické midibusy budú premávať na linkách 20, 27, 41 a 42. Súčasťou výbavy budú nízkopodlažné vstupy pri oboch dverách, klimatizácia a uzamykateľné bočné okná. Pre cestujúcich budú k dispozícii LCD monitory s informáciami o trase spoja, ako aj USB nabíjačky s konektormi typu A a C.

„Všetkých päť midibusov bude vybavených systémom automatického počítania cestujúcich (APC), s ktorým už máme skúsenosti a vďaka ktorému dokážeme vypracovať presné štatistiky o obsadenosti jednotlivých spojov,” uviedol dopravný podnik. 

Riešiť mimoriadne situácie pomôže kamerový systém v interiéri a exteriéri autobusov. Do jedného elektrického midibusu SOR EBN 8 so 16 miestami na sedenie sa zmestí celkovo 53 cestujúcich. Elektrobus prejde na jedno plné nabitie 130 km.

 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: