Prešov bude mať areál na plážové športy. Výstavba by mala začať čoskoro


Foto: Prešov bude mať areál na plážové športy. Výstavba by mala začať čoskoro Foto: Ilustračné - pixabay.com

Prešov začne s výstavbou športovísk v areáli ZŠ a MŠ Námestie Kráľovnej pokojna 4. Dotáciu schválil Fond na podporu športu vo výške 250-tisíc eur z celkovej sumy vyše 357-tisíc eur. Zvyšok, teda 30 percent, poskytne mesto Prešov.

„Realizácia projektu prinesie novovybudovanú športovú infraštruktúru a obnovenie už existujúcej, a to so zámerom zabezpečiť jej plnú funkčnosť a bezpečnú prevádzku pre široký okruh užívateľov s možnosťou organizovania športových podujatí a súťaží národného i nadnárodného významu,“ informuje mesto na webovej stránke

Projekt pozostáva z vybudovania ihriska pre plážové športy vrátane oplotenia, zlepšenia technickej úrovne a kvality existujúceho povrchu bežeckého oválu a doskočiska. Ihrisko bude prispôsobiteľné na rôzne typy plážových športov. V budúcnosti by chcelo mesto ihrisko zastrešiť, aby sa mohlo využívať celý rok. 

„Obnova bežeckého okruhu, doskočiska a celého priestoru so zameraním na plážové športy bude významnou investíciou jednak do vzdelávania, no najmä do rozvoja pohybových aktivít detí v meste Prešov. Samozrejme, teší ma, že tento areál bude slúžiť všetkým Prešovčanom v tak husto obývanej lokalite a prinesie možnosti športovej sebarealizácie aj smerom k verejnosti,“ vyjadril sa primátor mesta Prešov František Oľha. 

 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: