Muž ukradol hliníkové okná a radiátor, súd mu udelil 200 hodín povinnej práce


Foto: Muž ukradol hliníkové okná a radiátor, súd mu udelil 200 hodín povinnej práce

V pondelok 12. júna približne o 5:30 hod. ukradol muž pri budove Mestského úradu vo Vranove nad Topľou štyri staré hliníkové okná, ktoré boli pri budove z dôvodu, že na mestskom úrade prebiehala výmena okien. To však nebola prvá krádež tohto muža. 

Len pár mesiacov predtým, v utorok 7. marca, ukradol z dvora spoločnosti starý nefunkčný radiátor. Na mieste bola páchateľovi uložená bloková pokuta vo výške 30 eur, teda hodnota, ktorú mal aj starý radiátor. A ani toto nebola jeho prvá krádež. 

Radiátor sa snažil odcudziť po tom, čo bol v máji 2022 uznaný vinným Okresným súdom vo Vranove nad Topľou zo spáchania prečinu krádeže formou spolupáchateľstva. Muž opätovne kradol aj napriek tomu, že za podobný čin bol v predchádzajúcom roku postihnutý a v predchádzajúcich dvoch rokoch dokonca odsúdený. 

Ako informuje Ministerstvo spravodlivosti SR na oficiálnej internetovej stránke, obvinený muž dostal od sudkyne na Okresnom súde vo Vranove nad Topľou za prečin krádeže starých hliníkových okien trest povinnej práce vo výmere 200 hodín.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: