V Levoči bude obmedzená doprava z dôvodu cyklistických pretekov


Foto: V Levoči bude obmedzená doprava z dôvodu cyklistických pretekov Foto: welovecycling.com

V sobotu 15. júla bude v Levoči obmedzená doprava. Dôvodom je konanie cyklistických pretekov Škoda MTB maratón Levočské vrchy. Obmedzenia sa dotknú predovšetkým Námestia Majstra Pavla, odkiaľ preteky odštartujú. V cestovnom poriadku mestskej hromadnej dopravy zmeny nenastanú. 

Ako informovalo mesto Levoča na svojej internetovej stránke, vjazdy na námestie budú uzatvorené v čase od 07:00 do 16:00 hod. Obchádzka bude viesť po miestnych komunikáciách Ružová, Vetrová, Uholná, Kláštorská ulica, Ulica Gustáva Hermanna a Mäsiarska ulica.

Pre návštevníkov podujatia je zabezpečené parkovanie. Osobné vozidlá budú môcť vodiči odstaviť na parkoviskách v hradobnej priekope a na miestnych komunikáciách, ktoré nepodliehajú osobitnému dopravnému režimu. Autobusy budú môcť parkovať vo vymedzenom jazdnom pruhu na Kežmarskej ceste III/3225 v smere od Levočskej Doliny. 

„Počas pretekov bude usporiadateľská služba upozorňovať vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky prechádzajúcich, respektíve križujúcich trasu pretekov (Baštova, Kláštorská, Košická ulica,…) na zvýšenú opatrnosť,“ uviedlo mesto. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: