Do kežmarského vnútrobloku Južná bude investovaných ďalších viac ako 219-tisíc eur


Foto: Do kežmarského vnútrobloku Južná bude investovaných ďalších viac ako 219-tisíc eur
Galéria: 10 fotiek

V auguste 2022 odovzdalo mesto Kežmarok zhotoviteľovi vnútroblok medzi ulicami Južná, Obrancov mieru a Karola Kuzmányho. Prínosmi projektu má byť  napríklad protihluková funkcia, zníženie znečistenia ovzdušia či posilnenie ekologickej stability prostredia.

Na obnovu vnútrobloku sa rátalo s rozpočtom približne 1,6 milióna eur. Samospráva uspela v roku 2022 so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške viac ako 1,5 milióna eur. 

Doplňujúce práce vo vnútrobloku

Z dodatku, ktorý nadobudol platnosť v stredu 12. júla, vyplýva, že do revitalizácie vnútrobloku má byť investovaných ďalších viac ako 219-tisíc eur. Stavebné práce, ktoré sú spomenuté v dodatku, nie sú v pôvodnej zmluve a to z toho dôvodu, že práce vznikli už počas realizácie obnovy vnútrobloku.

Medzi doplňujúce stavebné práce, ktoré sa spomínajú v dodatku zmluvy, patrí rekonštrukcia verejného osvetlenia, úprava parkoviska na ulici Karola Kuzmányho, výstavba chodníka k bytovému domu č. 1507/5 a taktiež doplnenie podkladnej vrstvy z betóny pod obrubníky a spätných úprav asfaltovaním. Cena za celý projekt má byť teda viac ako 1,9 milióna eur s DPH. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: