Dvaja mladíci vo veku 16 a 17 rokov pestovali v horách marihuanu, polícia ich stíha


Foto: Dvaja mladíci vo veku 16 a 17 rokov pestovali v horách marihuanu, polícia ich stíha Foto: KR PZ Prešov

Policajti z Bardejova sa v uplynulých dňoch zaoberali dvoma mladíkmi, ktorí pestovali v lesných porastoch rastlinnú drogu Cannabis. Vyšetrovateľ obvinil 16 a 17 ročného mladíka z Nižného Tvarožca zo zločinu nedovolenej výroby omamných a  psychotropných látok, teraz im hrozí väzenie.

„Bardejovský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a  psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi dvom mladíkom z obce Nižný Tvarožec, okr. Bardejov vo veku 16 a 17 rokov. Obvinená dvojica vysadila a pestovala v lesnom poraste medzi obcami Nižný Tvarožec a Vyšný Tvarožec, tri rastliny Cannabis (konope),“ uviedol Daniel Džobanik, krajský hovorca polície v Prešove.


Polícia našla drogy aj u jedného z mladíkov doma. „Počas domovej prehliadky u mladšieho z obvinených polícia zaistila 28 kusov koncových časti sušiny zelenej farby, ako aj uzavreté sklo so sušinou zelenej farby a igelitovou taškou s obsahom listov neznámeho rastlinného pôvodu, vrátane ďalších pomôcok slúžiacich k užívaniu omamných a psychotropných látok. Všetky zaistený veci boli zaslané na expertízne skúmanie na kriminalistický a expertízny ústav. Obaja obvinení mladíci sú stíhaní na slobode,“ uzavrel Džobanik.



Zdroj: KR PZ Prešov