Podvodník tvrdil starenke, že jej syn mal nehodu. Žiadal od nej 9-tisíc eur, seniorka však našla riešenie


Foto: Podvodník tvrdil starenke, že jej syn mal nehodu. Žiadal od nej 9-tisíc eur, seniorka však našla riešenie Foto: pixabay.com

V sobotu 26. augusta v popoludňajších hodinách telefonicky kontaktoval neznámy muž 86-ročnú dôchodkyňu s tým, že jej syn mal nehodu v Kysaku. 

Povedal jej, aby nikomu nevolala a žiadal od nej 9-tisíc eur. Duchaprítomná pani sa zachovala absolútne perfektne a povedala mu, že jej syn je policajt. Podvodník okamžite ukončil hovor,“ informuje prešovská polícia v príspevku na sociálnej sieti. 

Policajti boli z konania ženy nadšení, no napriek tomu opätovne vyzývajú dôchodcov, aby sa nedali oklamať. Pripomínajú, že cieľom takýchto volaní je vždy len vylákať a získať od seniorov peniaze.


V prípade, ak máte pri takomto telefonáte podozrenie, že ide o falošné tvrdenia, je potrebné si ich vždy overiť. Polícia zároveň apeluje aj na ostatných ľudí, aby intenzívne komunikovali so staršími členmi svojej rodiny a takýmto spôsobom predišli tomu, že sa ich príbuzní stanú obeťami podvodníkov. 

Ak máte podozrenie na podvodné konanie, neváhajte ihneď kontaktovať políciu na čísle 158. Akékoľvek informácie k páchateľom môžu polícii pomôcť zabrániť ďalšej trestnej činnosti,“ dodáva polícia. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: