Viete, kde v Prešovskom kraji strávite prvý septembrový víkend? Máme pre vás zaujímavé tipy


Foto: Viete, kde v Prešovskom kraji strávite prvý septembrový víkend? Máme pre vás zaujímavé tipy Foto: Facebook/Ľubovnianske múzeum, Múzeum Solivar, Facebook/Dukelský Beh Mieru

Prvý septembrový a posledný prázdninový víkend je pred nami a to znamená len jedno - užiť si ho na zaujímavých podujatiach a akciách. Ponúkame vám preto prehľad víkendových podujatí v Prešovskom kraji. Vyberiete si zo širokej ponuky? 

Deň hradu Plaveč

Kedy: 1. septembra od 14:00 hod.

Kde: Hrad Plaveč

V piatok si môžete deň užiť na jubilejných 10. hradných slávnostiach. Pripravený je bohatý program šermiarov, sokoliarov, pyrotechnická ohňová show, detské programy, hradná kuchyňa a ďalšie zaujímavé aktivity. Viac informácií ohľadom podujatia nájdete na tomto odkaze

Frida - Maľovať a milovať

Kedy: 1. septembra o 19:00 hod.

Kde: Nádvorie Kežmarského hradu

Ak nemáte program na piatkový večer, na nádvorí Kežmarského hradu vás čaká muzikál Frida - Maľovať a milovať. Ide o muzikál s pôvodnou tvorbou hudobného skladateľa Rudolfa Geriho a spisovateľa, autora libreta a textov piesní Daniela Heviera, v réžii Karola Vosátka. Životný príbeh legendárnej mexickej maliarky Fridy Kahlo je plný vášne, lásky, humoru, podmanivej hudby, hýrivých kostýmov a tanca. Cena vstupného je 20 eur. Viac informácií a vstupenky nájdete na tomto odkaze.

Láska vyviera v Ružbachoch

Kedy: 1. septembra o 20:00, 20:15, 20:30, 20:45 hod.

Kde: Hrad Ľubovňa

Rok 2023 sa nesie na hrade Ľubovňa v znamení lásky. 12. septembra uplynie presne 100 rokov, keď sa vo Vyšných Ružbachoch konala kráľovská svadba medzi najmladšou dcérou Andreja Zamoyského a Karolíny de Bourbon, Máriou Karolínou Zamoyskou, s princom kráľovstva dvoch Sicílií Renierom de Bourbon. Pri tejto príležitosti si môžete v piatok 1. septembra užiť tematickú nočnú prehliadku. V programe vystúpi Divadlo RAMAGU zo Spišskej Starej Vsi. Vstupy na prehliadku sú od 20:00 do 20:45 hod., vstupné je tri eurá. Viac informácií nájdete na tomto odkaze


Helfest

Kedy: 2. septembra o 13:00 hod. 

Kde: Prírodné kúpalisko Delňa, Prešov

V sobotu si v Prešove môžete užiť prvý ročník medzinárodného narodeninového festivalu kapely Heľenine Oči. Medzi kapely, ktoré vystúpia, patria napríklad Heľenine Oči, Horkýže Slíže, BijouTerrier, duo Malalata. Deti do 130 centimetrov a do 12 rokov majú vstup zdarma len v doprovode dospelej osoby s platnou vstupenkou. Cena vstupenky je 28 eur. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.


Deň soli 

Kedy: 2. septembra od 11:00 do 20:00 hod.

Kde: Múzeum Solivar

V sobotu vás v prešovskom Múzeu Solivar čaká tradičné podujatie Deň soli. Okrem pestrého programu sú pripravené aj zaujímavé aktivity, ako napríklad dobová kuchyňa s aktivitami pre deti, živé múzeum, hasičská a vojenská technika, historický šerm a mnohé ďalšie. Vstupné pre dospelú osobu je vo výške dvoch eur, zľavnené vstupné je za jedno euro a taktiež si môžete kúpiť tombolové lístky za dve eurá. Viac informácií nájdete na tomto odkaze

Konské pólo v Tatrách 

Kedy: 2. septembra o 14:00 hod.

Kde: Jazdecký areál pri futbalovom štadióne v Tatranskej Lomnici

Na tomto podujatí vás čakajú dychberúce súboje, pri ktorých sa spájajú tradície s vášňou pre šport spojujúcu históriu s eleganciou. Môžete sa tešiť  na rýchly a štýlový šport, ale aj bohatý sprievodný program či vynikajúce občerstvenie. Konské pólo je ukážkou zručností hráčov a ponúka intenzívny pohľad na priebeh hry.  Vstup pre divákov je voľný. Ďalšie informácie nájdete na tomto odkaze.

Dukelský beh mieru

Kedy: 3. septembra od 7:00 hod. 

Kde: Svidník

V nedeľu sa bude konať už 64. ročník význaného Dukelského behu mieru. Počas prvej septembrovej nedele vo Svidníku takýmto spôsobom oslavujú svoj vlastný deň behu a pripomínajú si ním ťažké boje na Dukle. Spájajú sa tak pre mier a šport. Viac informácií o tejto významnej udalosti nájdete na tomto odkaze.

Štefan Štec a Fajta

Kedy: 3. septembra o 18:00 hod.

Kde: Dom kultúry vo Vranove nad Topľou

Charizmatický spevák rusínskych ľudových piesní Štefan Štec a kapela Fajta sa do Vranova opäť vrátia v plnej paráde. Vypočuť si ich môžete vo Vranove nad Topľou už v nedeľu. Cena vstupenky je 20 eur. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo