Od pondelka viaceré ulice v Prešove čiastočne uzavrú. Dôvodom sú výkopové práce


Foto: Od pondelka viaceré ulice v Prešove čiastočne uzavrú. Dôvodom sú výkopové práce Foto: pixabay.com

Mesto Prešov na oficiálnej webovej stránke avizuje čiastočnú uzáveru Severnej ulice, Ulice 17. novembra a ulíc Západná a Majakovského. Uvedené ulice budú čiastočne uzavreté z dôvodu plánovaných výkopových prác, s ktorými sa začne už v pondelok 11. septembra 2023. 

Severná ulica (križovatka Severná – Jánošíkova) v časti Šidlovec bude v utorok 12. septembra 2023 v čase od 07:30 hod. do 17:00 hod. čiastočne uzavretá v dĺžke približne 20 metrov pre výkopové práce na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky,“ spresňuje mesto Prešov na webovej stránke.

Dopravný podnik mesta Prešov zároveň informuje cestujúcich, že v utorok 12. septembra 2023 bude z tohto dôvodu obmedzená premávka na Severnej ulici, a to v čase od 7:30 do 17:00 hod. Počas toho bude linka 12 premávať obojsmerne cez Jánošíkovu ulicu. Na obchádzkovej trase budú obslúžené zastávky mestskej hromadnej dopravy Šidlovská a Dúbrava. Obslúžené však nebudú zastávky Pri kaplnke a Dúbravská.

Ulica 17. novembra (v úseku od križovatky Požiarnická – 17. novembra po ulicu MDŽ č. 2) bude čiastočne uzavretá v termíne od 11. septembra 2023 do 6. októbra 2023 v dĺžke približne 100 metrov. Dôvodom čiastočnej uzávierky ulice je realizácia výkopových prác pre uloženie elektrického NN vedenia,“ dopĺňa mesto Prešov.

Od pondelka 11. do 14. septembra 2023 budú čiastočne uzavreté aj ulice Majakovského a Západná, a to z dôvodu výkopových prác pre uloženie vodovodnej a kanalizačnej prípojky k rodinnému domu.

Mesto v súvislosti s plánovanými čiastočnými uzávierkami na cestách žiada šoférov o trpezlivosť, zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia v týchto lokalitách. 
Prečítajte si viac: