FOTO: V prešovskej nocľahárni rozšírili priestory, na projekt prispelo mesto aj nadácia PSK


FOTO: V prešovskej nocľahárni rozšírili priestory, na projekt prispelo mesto aj nadácia PSK
Galéria: 4 fotky
Foto: Prešovský samosprávny kraj

Nízkoprahové zariadenie Effeta v Prešove dlhodobo poskytuje útočisko ľuďom bez domova. Priestorové kapacity im už nedostačovali, preto bolo potrebné pristúpiť k rozšíreniu zariadenia. Celkový rozpočet projektu sa vyšplhal na približne 122-tisíc eur, pričom mesto Prešov prispelo sumou 35-tisíc a Nadácia PSK poskytla 50-tisíc eur. 

Nocľah tu nájde viac ľudí bez domova, najnovšie až 32. Projekt dostavby existujúcich priestorov, v ktorom svoje sily spojila Gréckokatolícka charita v Prešove, mesto Prešov a Nadácia PSK pre podporu rodiny, prispel v lokalite Pod Táborom k zabezpečeniu komplexných sociálnych služieb krízovej intervencie,“ informuje Prešovský samosprávny kraj na webovej stránke.

Projekt spočíval vo vyňatí nocľahárne z objektu útulku Archa, ale aj v rozširovaní kapacít z pôvodných 22 na 32 miest, čím sa vytvorili dôstojnejšie podmienky pre ľudí. V rámci projektu sa riešilo pripojenie tohto objektu k Nízkoprahovému dennému centru (NDC). V objekte, ktorý sídli Pod Táborom sa tak vytvoril 3-stupnňový resocializačný model. Ten zabezpečí zníženie tlaku na útulok Archa, ale aj pokrytie kapacít NDC. 

Vybudovaná prístavba má komplexné zázemie a disponuje spotrebným vybavením – skrinky, postele a vstavané skrine. Je tu bezbariérový prístup, oplotenie a prístupové chodníky, pričom súčasťou jej interiéru sú aj kancelárske priestory. Vykurovací systém má prepojený s denným centrom a pôvodným objektom nocľahárne. Je riadne registrovaná  a povolená pre prevádzku Regionálnym úradom verejného zdravotníctva,“ dopĺňa samospráva.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu