Viete, kde v Prešovskom kraji strávite víkend? Máme pre vás zopár tipov


Foto: Viete, kde v Prešovskom kraji strávite víkend? Máme pre vás zopár tipov Foto: Facebook/Kino Pocity, vranov.sk, klubtatran.sk

Čaká nás prvý októbrový víkend a s ním aj mnoho zaujímavých udalostí. Ak ešte nemáte plán, pripravili sme pre vás zoznam niektorých akcií, ktoré sa budú v Prešovskom kraji konať počas víkendu. Vyberiete si z tejto ponuky? 

Filmový festival Pocity

Kedy: od 5. do 11. októbra

Kde: Na rôznych miestach Prešova

V Prešove sa koná 14. ročník filmového festivalu Pocity. Svojím formátom a charakterom predstavuje jediné podujatie svojho druhu v meste Prešov a jeho okolí. Snahou organizátorov je prilákať divákov späť do kina, priniesť im kvalitné filmové projekcie, zaujímavých hostí a sprievodné podujatia. Ide o týždeň plný kvalitných filmov, exkluzívnych predpremiér, sprievodných podujatí, či stretnutí s hosťami a filmovými tvorcami. Viac informácií o podujatí nájdete na tomto odkaze.

Vranovský jarmok

Kedy: 6. a 7. októbra

Kde: Vranov nad Topľou

V piatok a v sobotu sa vo Vranove nad Topľou uskutoční už 32. Vranovský jarmok. Nájdete tam približne 120 predajných stánkov. Okrem toho vás čaká aj kultúrny program, ktorý sa bude odohrávať na námestí pred Domom kultúry. Viac informácií o podujatí nájdete na tomto odkaze.


ONE TWO JAZZ 

Kedy: 6. októbra od 18:30

Kde: Tatranská galéria Poprad

V Poprade vás v piatok čaká jedinečný jazzový večer v rámci projektu ONE TWO JAZZ 2023. Jazzová formácia Lenka Gálisová Quartet vás na okamih prenesie do atmosféry newyorského jazzového klubu 30. až 60. rokov 20. storočia až po súčasnosť.  Druhá časť večera bude patriť svetoznámemu hudobnému zoskupeniu AMC Tri, ktoré vystúpi aj so skvelým Andym Middletonom, americkým saxofonistom, skladateľom a pedagógom.  Vstupné na podujatie je dobrovoľné. Plagát podujatia nájdete na tomto odkaze.


Komunitný festival Pomišaj

Kedy: 7. októbra od 14:00 do 20:00 hod.

Kde: PKO Šváby, Švábska 27, Prešov

Na tomto komunitnom festivale udržateľného života vás čakajú workshopy, tvorivé dielne a detská zóna. Predstavia sa lokálni tvorcovia, zúčastniť sa budete môcť diskusií, swap zóny, charitatívneho bazáru a taktiež bude pripravené občerstvenie a kuchárska show. Festival sa bude venovať zerowaste temé a jej aplikácii do bežného života. Viac informácií o podujatí nájdete na tomto odkaze

150 rokov trate Prešov-Lipany-Orlov

Kedy: 7. októbra

Kde: Lipany

V sobotu vás pri príležitosti 150. výročia trate Prešov (-Plaveč) - Orlov čaká slávnostná jazda Bobiny s retro Tatranom, chýbať nebude ani sprievodný program. Hlavným organizátorom je mesto Lipany, ktoré pre cestujúcich ponúka mimoriadnu zľavu na vstup do miestneho akvaparku. Okrem toho bude na železničnej stanici prebiehať výstava modelových koľajísk vo vozňoch Klub železničných modelárov Vrútky, obrazov, detských prác, kultúrno-historický program a nebude chýbať ani tradičná goralská ľudová hudba. Cestovný poriadok a bližšie informácie nájdete na tomto odkaze

Jablkové hody

Kedy: 8. októbra od 13:00 hod.

Kde: Denné centrum Strážky

V nedeľu sa bude v Strážkach konať prvý ročník Jablkových hodov. Počas podujatia budete môcť ochutnať jablká na niekoľko spôsobov. Program bude pre všetky vekové kategórie, taktiež bude prebiehať súťaž o najlepší jablkový koláč. Celý program a harmonogram podujatia nájdete na tomto odkazePodporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo