Vďaka autovlaku si budete môcť odviezť auto alebo motorku z Bratislavy do Košíc a späť


Foto: Vďaka autovlaku si budete môcť odviezť auto alebo motorku z Bratislavy do Košíc a späť Foto: Železničná spoločnosť Slovensko

Železničná spoločnosť pripravila pre cestujúcich novinku v podobe autovlaku, vďaka ktorému si budú môcť previezť auto na trati Košice - Bratislava a späť. Táto novinka je alternatívou za autovozne z Bratislavy do Humenného, ktoré boli zrušené pre prebiehajúcu elektrifikáciu a modernizáciu trate Bánovce nad Ondavou - Humenné. Preprava autovozňa má byť spustená 15. októbra na nočných rýchlikoch R 614/ R 615 ZEMPLÍN.

R 614 ZEMPLÍN (Strážske 22:01 – Košice 23:45 – Bratislava hl. st. 5:33) bude autovozeň č. 22 vedený na linke Košice – Bratislava hl. st. Nakládka v stanici Košice bude možná od 21:40 – 21:50 hod. R 615 ZEMPLÍN (Bratislava hl. st. 22:57 – Košice 4:41 – Strážske 6:22) autovozeň č. 22 Bratislava hl. st. – Košice - vykládka v stanici Košice bude možná od 5:05 – 5:25.

V úseku Strážske - Humenné a späť je vedená náhradná autobusová doprava. Ceny prepravy na autovlaku Košice - Bratislava sú totožné s cenami autovlaku Humenné - Bratislava. Ďalšie informácie o autovlaku nájdete na tomto odkaze.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: