Vodiči pod vplyvom alkoholu: Jeden mladík jazdil v protismere, druhý nabúral do stromu


Foto: Vodiči pod vplyvom alkoholu: Jeden mladík jazdil v protismere, druhý nabúral do stromu Foto: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

V Prešovskom kraji riešili policajti počas víkendu viacerých nezodpovedných vodičov pod vplyvom alkoholu. V prvom prípade bol obvinený 22-ročný vodič z obce Široké z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. K trestnému činu malo dôjsť v nedeľu 8. októbra. 

„Krátko pred šiestou hodinou ráno viedol osobné vozidlo, pričom na úrovni miestneho kostola jazdil bezdôvodne v protismernej časti cesty v dôsledku čoho narazil do protiidúceho osobného auta, vodičom bol 22-ročný muž z obce Fričovce. Policajná hliadka po príchode na miesto dopravnej nehody podrobila oboch účastníkov kontrole, výsledok dychovej skúšky u 20-ročného vodiča bol pozitívny, presiahol hodnotu 1 promile,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.


Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Druhý prípad sa odohral taktiež v nedeľu, o druhej hodine ráno. Len 24-ročný muž jazdil na osobnom aute v smere od obce Ubľa k obci Ladomirov. Pri prejazde zákrutou prešiel do protismeru, narazil do stromu a s vozidlom sa prevrátil na strechu. Dychová skúška dosiahla výsledok 1,6 promile.

„Následnou lustráciou tohto muža bolo zistené, že má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidla všetkých druhov, a to až do apríla roku 2026. Na základe týchto skutočností bolo 24-ročnému mužovi povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, ako aj z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia,“ dodáva Jana Ligdayová.

V sobotu 7. októbra jazdil muž v obci Snakov na motocykli bez evidenčného čísla. Pri miestnom pohostninstve mal byť zastavený policajnou hliadkou, ktorá po dychovej skúške odhalila u vodiča 1,9 promile. Vodič skončil v cele policajného zaistenia. V poslednom prípade viedol 49-ročný muž motorové vozidlo v obci Ľubovnianske Kúpele, prešiel mimo cestu, narazil do betónového kvetináča, prešiel cez drevené ležadla a narazil do ďalšieho betónového kvetináča. 

„Vodič sa týmto nedal od jazdy odradiť a pokračoval ďalej. Dostal sa späť na cestu, kde po prejdení asi 500 metrov zastavil, auto tam ponechal a po vlastných sa vrátil späť na miesto dopravnej nehody. Tam už ho kontrola zo strany policajnej hliadky neminula, okrem iného bol podrobený aj dychovej skúške,“ informuje Jana Ligdayová.

Výsledok dychovej skúšky presiahol 2,3 promile. Obci vznikla škoda vo výške približne 500 eur. Aj tento nezodpovedný vodič skončil v cele policajného zaistenia. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: