FOTO: Svetový deň výživy v Prešove sa niesol v znamení cibule, cesnaku a byliniek


FOTO: Svetový deň výživy v Prešove sa niesol v znamení cibule, cesnaku a byliniek
Galéria: 7 fotiek
Foto: Mesto Prešov

V Prešove sa konal 14. ročník podujatia Svetový deň výživy. Kuchárky z prešovských materských a základných škôl opäť pripravili mnoho lahodných jedál, podujatie sa nieslo v znamení cibule, cesnaku a byliniek. Informuje o tom mesto Prešov na oficiálnej internetovej stránke

„Kuchárky školských jedální a zariadení školského stravovania v Prešove pri tejto príležitosti uvarili a upiekli špeciality pre stovky hostí. Už tradične sa pridržiavali noriem školského stravovania a všetkých presvedčili o tom, že aj recepty zo školskej jedálne môžu poľahky konkurovať jedlám z popredných reštaurácií,“ uvádza mesto. 

Na podujatí boli zároveň ocenené zamestnankyne. Divákov zabavili deti z Materskej školy Budovateľskej s tematickými vystúpeniami. Okrem toho sa účastníkom prihovoril aj viceprimátor mesta Peter Krajňák. 


„Dovoľte mi sa v tejto chvíli poďakovať všetkým vám, ktorí dennodenne pripravujete pre naše deti zdravé a výživné jedlo, dôležité pre ich správny rast a vývoj. Mnoho detí vo svete toto šťastie nemá a chýba im základná výživa. Myslime preto počas dnešného dňa aj na nich a vážme si bohatú úrodu aj jedlo, ktoré z nej môžeme pripraviť. Mesto Prešov je známe tým, že dlhodobo venuje zvýšenú pozornosť zdravej výžive a zdravému životnému štýlu. V tejto oblasti si už naša samospráva pripísala viaceré pozitívne výsledky a prvenstvá, na čo môžeme byť právom hrdí.“Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: