Podvodníci majú nové praktiky: Za nahú fotku 14-ročného dievčaťa chceli od Sninčana 1850 eur


Foto: Podvodníci majú nové praktiky: Za nahú fotku 14-ročného dievčaťa chceli od Sninčana 1850 eur Foto: Ilustračné - pixabay.com

Prostredníctvom sociálnej siete poslala neznáma osoba 26-ročnému Sninčanovi nahú fotku a požadovala, aby jej muž zavolal. Sninčan sa rozhodol osobe zavolať, no telefón zodvihol muž, ktorý tvrdil, že je policajt. Uviedol, že na fotografii bolo 14-ročné dievča a jej matka podala na Sninčana trestné oznámenie. 

„Policajt ďalej uviedol, že z uvedeného dôvodu bude 26-ročný muž zadržaný a že mu hrozí väzenie na 4 až 10 rokov. Ponúkol prekvapenému a iste aj zaskočenému mladému Sninčanovi riešenie, vraj môže zavolať matke dievčaťa a dohodnúť sa na nejakom ,,odškodnení“, následne na stiahnutí trestného oznámenia,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Sninčan sa rozhodol údajnej matke zavolať, požadovala odškodné vo výške 1850 eur. Vydieraný muž ponuku odmietol a rozhodol sa prípad ohlásiť na polícii. Vyšetrovateľ v Humennom začal v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu vydieranie.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: