Vo vlaku muž pobodal ženu. Zranená má mať viacero bodných rán


Foto: Vo vlaku muž pobodal ženu. Zranená má mať viacero bodných rán Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

V stredu 1. novembra došlo v rýchliku smerujúcom z Košíc do Žiliny vo večerných hodinách približne o 20:00 hod. k incidentu medzi cestujúcimi. V príspevku na sociálnej sieti o tom informovala Polícia Slovenskej republiky. 

„Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania, v jednom z vlakových kupé, podozrivá osoba náhle, bez zjavného dôvodu, zaútočila na 22-ročnú ženu, ktorá spolu s podozrivou osobou sedela v spoločnom kupé. S doposiaľ neznámym predmetom boli žene spôsobené viaceré bodno-rezné poranenia v oblasti krku a rúk,“ informuje polícia v príspevku na sociálnej sieti.

Po príchode vlaku do stanice v Spišskej Novej Vsi sa mal snažiť útočník z vlaku ujsť, zabránili mu v tom spolucestujúci z vedľajšieho kupé. Mladú ženu prevzala do svojej starostlivosti posádka RZP, ktorá ju previezla do nemocnice. Zranené dievča je hospitalizované a je mimo ohrozenia života.

Ako informuje portál tvnoviny.sk, páchateľ mal byť zrejme pod vplyvom drog. Podľa portálu mal útočiť 29-ročný muž a na nič si údajne nepamätá. Zranenou má byť študentka, ktorá cestovala z Košíc do Ružomberka. Mladej žene mal zasadiť päť bodných rán do krku a ramena.


„Vzhľadom na závažnosť skutku vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Na mieste bola vykonaná obhliadka miesta činu, počas ktorej bolo zaistených viacero stôp, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu. Po ukončení bolo v súvislosti s týmto incidentom začaté trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva,“ dodáva polícia.

K útoku sa vyjadrila prezidentka Zuzana Čaputová

Útok na mladú študentku vo vlaku na Spiši je smutný a odsúdeniahodný. Som rada, že podľa správ z nemocnice je jej stav stabilizovaný. Oceňujem duchaprítomnú reakciu sprievodkyne, ktorá študentke poskytla prvú pomoc, ako aj ďalších cestujúcich, vďaka ktorým sa podarilo útočníka zadržať. Žiadne násilie nemôžeme v našej spoločnosti tolerovať a nemôžeme žiť ani v strachu o našich najbližších,“ vyjadrila sa na sociálnej sieti Zuzana Čaputová.

V prípade bližších informácií budeme správu aktualizovať.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: