Premávať prestal pred dvomi rokmi, tento rok ho použili pri natáčaní filmu. Prešov má svoj prvý historický trolejbus


Foto: Premávať prestal pred dvomi rokmi, tento rok ho použili pri natáčaní filmu. Prešov má svoj prvý historický trolejbus Foto: Dopravný podnik mesta Prešov

Trolejbus Škoda 14 TrM č. 123 je prvý historický trolejbus mesta Prešov. Občiansky návrh na jeho zápis do evidencie pamätihodností mesta schválili poslanci mestského zastupiteľstva v stredu 25. októbra na svojom 10. zasadnutí.

Ako informoval Dopravný podnik mesta Prešov na oficiálnej internetovej stránke, ide o posledný trolejbus klasickej konštrukcie, čiže o trolejbus, ktorý nie je nízkopodlažný. Vyrobený bol v roku 2001, pričom z pravidelnej premávky ho vylúčili v apríli 2021. 

V prevádzke však zostáva aj naďalej na technické účely a príležitostné jazdy. Podľa informácií dopravného podniku trolejbus použili aj počas natáčania pripravovaného filmu Vojna policajtov.  


„Aktuálne sa usilujeme o zachovanie trolejbusu č. 123 na jeho neskoršie múzejné účely. Veríme, že tento kus bude prvým pilierom zbierky historických vozidiel Dopravného podniku mesta Prešov,“ uviedol dopravný podnik. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: