Foto: Súťaž o najkrajšie fotografie Prešovského kraja za rok 2023 pozná víťazov, zapojilo sa 220 autorov


Foto: Foto: Súťaž o najkrajšie fotografie Prešovského kraja za rok 2023 pozná víťazov, zapojilo sa 220 autorov
Galéria: 49 fotiek
Foto: Koláž fotografií severovychod.sk

Víťazi jedenásteho ročníka fotosúťaže Choď a foť 2023 sú známi. Do súťaže bolo prihlásených 823 fotografií od 220 autorov, ich zábery hodnotila medzinárodná porota, ktorej súčasťou bol aj známy slovenský fotograf Ján Štovka. 

Ako informuje Prešovský samosprávny kraj na oficiálnej internetovej stránke, absolútnym víťazom a nositeľom Grand Prix, sa stal nezvyčajný záber ikonického miesta Vysokých Tatier. Organizátorom fotosúťaže je Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.

„Cieľom súťaže je predstaviť krásy, zaujímavosti a zážitky z Prešovského kraja širokej verejnosti prostredníctvom fotografií, ktoré svoje miesto nájdu i na putovnej výstave. Aj takouto formou chceme podnietiť u ľudí záujem tráviť voľný čas v Prešovskom kraji. Fotografie sú naozaj výnimočné a uvidia ich postupne ľudia na rôznych miestach Slovenska i v zahraničí,“ uviedol Martin Janoško, výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Vyhlásených bolo šesť kategórií, z ktorých najväčšie zastúpenie má kategória Príroda. Medzinárodná porota ocenila prvé tri miesta pre každú zo šiestich kategórií. Okrem toho boli udelené špeciálne ocenenia a čestné uznania. Ako uviedol fotograf Ján Štovka, 11. ročník bol z hľadiska kvality fotografií výnimočný. 


Ocenené fotografie si môžete pozrieť v priloženom fotoalbume


Najkrajší záber vyberá aj verejnosť, prostredníctvom hlasovania na Facebooku, ktoré prebieha od 8. do 21. novembra 2023 (do 14.00 hod.). Okrem víťazov vybrali porotcovia a organizátori aj ďalšie snímky ocenené Honorable mention, čestné uznanie. Z vybraných fotografií bude zostavená putovná výstava Choď a foť, vernisáž sa uskutoční 30. novembra 2023 o 17:00 hod. v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: