Svoje brány už čoskoro otvorí Ľadový dóm na Hrebienku. Tohtoročná téma zostáva tajomstvom


Foto: Svoje brány už čoskoro otvorí Ľadový dóm na Hrebienku. Tohtoročná téma zostáva tajomstvom Foto: turisticky.sk

V piatok 17. novembra prebehne na Hrebienku jedenáste otvorenie Tatranského ľadového dómu, ktorý už tradične uvedie zimnú sezónu vo Vysokých Tatrách. Vďaka tejto nádhernej stavbe sa budete môcť priblížiť k umeniu ľadové rezbárstva a vnoriť sa do kráľovstva ľadu. 

Po piatkovom otvorení bude dóm pre verejnosť prístupný cez týždeň od 9:00 do 16:00 hod. a cez víkend od 9:00 hod. do 18:00 hod. Ako informuje stránka Vysoké Tatry - Hory zážitkov v príspevku na sociálnej sieti, tohtoročná téma Ľadového dómu je až do otvorenia tajomstvom, ďalšie informácie budú postupne uverejnené na tomto odkaze.

Minulý rok sa použilo 225 ton ľadu

Ako informuje portál turisticky.sk, na stavbe minulý rok spolupracovalo 22 sochárov a rezbárov zo Slovenska, Česka a Nemecka. Celkovo bolo použitých 225 ton ľadu a 1880 ľadových blokov. Vstup do dómu je pre všetkých návštevníkov bezplatný, prístupný bezbariérovo a dovnútra sa dostanete aj so psom, ktorý musí byť na vôdzke a s náhubkom. 


Na Hrebienok sa môžete dopraviť pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca, no ak si chcete vychutnať okolie a krásnu prírodu, na miesto sa dostanete aj pešo. Terén je nenáročný a cesta zo Starého Smokovca trvá približne 45 minút. 

Pozrite si stavbu Ľadového dómu v roku 2022


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: