FOTO: Revitalizácia Námestia mládeže a Duchnovičovho v Prešove je dokončená, pozrite si vynovené časti


FOTO: Revitalizácia Námestia mládeže a Duchnovičovho v Prešove je dokončená, pozrite si vynovené časti
Galéria: 10 fotiek
Foto: Mesto Prešov

V stredu 15. novembra prebehla kolaudácia zrevitalizovaných verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí, ktorá sa začala ešte koncom leta 2022. Tri plochy s celkovou rozlohou 13-tisíc metrov štvorcových prešli niekoľkými zmenami. V rámci sadových úprav sa vysadili stromy a cibuľoviny, vytvorili sa kvetinové trvalkové záhony a aj dažďové záhrady.

Ako informuje mesto Prešov na svojej webovej stránke, obnovili sa spevnené plochy a chodníky. Pôvodná cyklistická trasa sa presmerovala k novému bezpečnému priechodu pre chodcov a doplnili sa chodníky z betónovej dlažby. Na tomto priestranstve pribudli aj lavičky, infotabule, odpadkové koše, stojany na bicykle či fontánka na pitie.

V parku sa doplnilo osvetlenie chodníkov v parku a pamätník, kríž spolu s fontánou sú už nasvietené reflektormi. V časti Námestia mládeže pribudol aj kamerový systém s účelom zvýšiť bezpečnosť občanov a majetku mesta. 

Celková revitalizácia verejných priestorov stále viac ako 808-tisíc eur. Projekt získal na realizáciu nenávratný finančný príspevok z eurofondov v celkovej sume 652-tisíc eur, pričom zastrešoval predovšetkým stavebné práce. Do výdavkov sa zaradili aj nákupy priľahlých pozemkov. 
Prečítajte si viac:


Najnovšie správy