Prešov sa zaradí medzi svetové metropoly a v piatok zahalí niektoré budovy do purpurovej farby


Foto: Prešov sa zaradí medzi svetové metropoly a v piatok zahalí niektoré budovy do purpurovej farby Foto: Mesto Prešov

V piatok 17. novembra si okrem Dňa boja za slobodu a demokraciu pripomíname aj Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa Prešov zapojí medzi mestá, ktoré vyjadrujú podporu rodičom zažívajúcim túto ťažkú situáciu, a vzhľadom na to nasvieti historickú budovu radnice a Caraffovu väznicu do purpurovej farby. 

Na tento deň upozorňuje občianske združenie malíček, ktoré šíri povedomie o problematike predčasných pôrodov a zároveň sprevádza rodičov počas hospitalizácie týchto novorodencov. Zároveň sa združenie snaží podporovať aj nemocnice najmä materiálnym vybavením pre zlepšenie podmienok pre deti aj ich zákonných zástupcov.

„Predčasný pôrod predstavuje závažné riziká, kedy na svet prichádzajú krehké bábätká, doslova bojujúce o svoje zdravie a budúcnosť. Ich štart do života sa veľmi líši od donosených bábätiek, a kým sa dostanú do náruče svojich rodičov, musia prejsť dlhú a náročnú cestu v nemocnici,“ vysvetľuje predsedníčka Občianskeho združenia malíček Ľubica Kaiserová. 

Mesto Prešov v tejto súvislosti organizuje aj adventný koncert pre predčasne narodené deti a ich rodiny, ktorý sa uskutoční 15. decembra o 18:00 hod. vo dvorane Evanjelického kolégia na Hlavnej ulici. Počas tohto svetového dňa sú na programe aj čiastkové aktivity ako purpurová výzva, podpora rodičov formou odkazov, balíčkov alebo darčekov, a rovnako odovzdávanie ocenení Purpurové srdce.


Prečítajte si viac:


Najnovšie správy