TANAP uzatvoril chodník pri Hrebienku, turistom hrozí v tomto úseku nebezpečenstvo pre uvoľnené kamene


Foto: TANAP uzatvoril chodník pri Hrebienku, turistom hrozí v tomto úseku nebezpečenstvo pre uvoľnené kamene Foto: Facebook/Tatranský národný park

Tatranský národný park uzavrel úsek Tatranskej magistrály pri Hrebienku. Obchádzka červeného turistického chodníka povedie z Hrebienka po zelenej značke okolo Bilíkovej chaty, Vodopádov a Studeného potoka.

Dôvodom uzatvorenia tejto časti je, že situácia po zosuve chodníka vo vzdialenosti približne 200 metrov od Hrebienka smerom k Rainerovej chate sa v posledných dňoch zhoršila. Odtrh sa zväčšil a priamo na úseku Tatranskej magistrály spadli v utorok 14. novembra masívne skalné bloky.

Podľa parku odborníci z Horskej záchrannej služby preverili stav chodníka priamo na mieste a odporučili túto často využívanú trasu uzavrieť. Obchádzka bude trvať turistom asi o 15 minút dlhšie. Pracovníci TANAP-u prosia všetkých, aby túto uzávierku rešpektovali pre ich vlastné bezpečie. Nad chodníkom sa stále nachádzajú uvoľnené skaly, ktoré môžu spôsobiť ďalší zosuv chodníka.


Prečítajte si viac: